Żużel - Best Speedway Tv

Sparatanie wciąż niepokonani! ebut.pl Stal Gorzów - Betard Sprata Wrocław [RELACJA] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sparatanie wciąż niepokonani! ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sprata Wrocław [RELACJA]

Stal Gorzów

Sparatanie wciąż niepokonani! ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sprata Wrocław [RELACJA]

Za nami pierwsze niedzielne spotkanie 10. kolejki PGE Ekstraligi. Pomimo dobrego początku drużyny ebut.pl Stali Gorzów, finalnie Betard Sparta Wrocław podtrzymała nieustające pasmo zwycięstw.

Pierwszą serię startów od podwójnego zwycięstwa rozpoczęli gospodarze. Była to już kolejna w tym sezonie parowa wygrana Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. W biegu młodzieżowym na wejściu w pierwszy łuk skleili się Mateusz Bartkowiak i Bartłomiej Kowalski, co skutkowało upadkiem i powtórką w czterech. W powtórce wyścigu, straty punktowe Betard Sparty Wrocław starał się nadrobić Bartłomiej Kowalski. Jednakże zabrakło mu w tym, wsparcia Mateusza Panicza, który dodatkowo, na ostatnim łuku trzeciego okrążenia, również zapoznał się z torem, który na szczęście sprawnie opuścił.

W trzecim starciu, ze startu dobrze wyszedł Maciej Janowski, który finalnie wyprzedzony przez Andersa Thomsena, do ostatnich metrów walczył o trzy punkty. Reprezentant ebut.pl Stali Gorzów utrzymał jednak pozycję lidera. Bieg czwarty od wjazdu w taśmę rozpoczął Piotr Pawlicki, co skutkowało oczywiście wykluczeniem. W pierwszej powtórce na torze ponownie wylądował Bartłomiej Kowalski, co, według decyzji sędziego, było efektem, zbyt ostrej zmiany linii jazdy przez Oskara Fajfera. Trzecia powtórka tego biegu zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem Spartan. Przed pierwszym równaniem toru gospodarze zapewnili sobie dwupunktową przewagę.

Druga kolejka tego spotkania rozpoczęła się od ponownego przerwania biegu, na torze wylądował Wiktor Jasiński, dla którego zabrakło miejsca na wejściu w łuk. Powtórka biegu zakończyła się remisem. W kolejnym biegu bardzo szybki Tai Woffinden usilnie gonił jadącego ponownie na czele stawki Andersa Thomsena. Jednakże żużlowiec gospodarzy umiejętnie utrzymał prowadzenie do samej mety.

W biegu siódmym na tor upadł Oskar Fajfer, co zakończyło się jego ponownym wykluczeniem. W powtórce biegu na trzecim okrążeniu Maciej Janowski, po zaciętej walce, objechał jadącego, na pierwszej pozycji, Szymona Woźniaka. Zwycięstwo Spartanina doprowadziło do meczowego remisu. Kolejny wyścig ponownie rozpoczął się upadkiem, tym razem Piotra Pawlickiego, który finalnie został wykluczony. W powtórce Anders Thomsen pierwszy raz tego dnia znalazł swojego pogromcę w osobie Artema Laguty.

Drugie równanie toru odbyło się dopiero po 8 biegu, który zapewniał zaliczenie wyniku spotkania w razie przewidywanej zmiany warunków pogodowych. Bieg dziewiąty od dwupunktowego zwycięstwa rozpoczęli żużlowcy Betard Sparty Wrocław, wychodząc tym samym po praz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie. Kolejny start już w całości zdominowali goście, którzy zwiększyli swoje prowadzenie do sześciu punktów.

Reklamy

W biegu jedenastym ponownie dwóch zawodników, po wyjściu ze startu, znalazło się na torze. Sędzia zdecydował o powtórzeniu wyścigu w pełnej obsadzie. Finalnie powtórkę ponownie wygrał Anders Thomsen przywożąc za sobą Taia Woffindena i Piotra Pawlickiego. Kolejny bieg wygrali żużlowcy gorzowskiej Stali, zmniejszając przewagę gości do czterech punktów. Jednakże tuż przed biegami nominowany Spartanie ponownie zwiększyli swoją przewagę, zarazem był to pierwszy tego dnia nieudany bieg Andersa Thomsena.

Po raz kolejny swoją szansę na występ w biegach nominowanych otrzymał Bartłomiej Kowalski. Młody Spartanin, co prawda tym razem popełnił błedy, w efekcie których do mety dojechał na ostatniej pozycji. Bieg czternasty zakończony remisem zapewnił jednocześnie zwycięstwo Betard Sparcie Wrocław. Nawet ostatni bieg tego wieczoru wymagał powtórki, w Gorzowie bowiem współpracy odmówiła taśma. Powtórkę zdominowali żużlowcy ebut.pl Stali Gorzów. Całe spotkanie zakończyło się natomiast czteropunktową wygraną gości oraz dwunastopunktową wygraną Spartan w dwumeczu.

W zespole gospodarzy pod względem punktów najlepiej zaprezentował się Anders Thomsen , który łącznie przywiózł 14 oczek, a wtórował mu mający tylko jedno oczko mniej Martin Vaculik.

W drużynie gości z dominował Maciej Janowski, a tuż za nim był Artem Laguta. Ponownie bez wątpienia niczyjej uwadze nie umknęła bardzo dobro dyspozycja juniora Betard Sparty Wrocław, Bartłomieja Kowalskiego, który punktowo zrównał się z Danielem Bewleyem.

Betard Sparta Wrocław 47 pkt.

NrZawodnik1234567Suma
1Tai Woffinden11+1125+1
2Daniel Bewley1+123208+1
3Artem Laguta01+133310+1
4Piotr Pawlickit2w1+13+1
5Maciej Janowski2332+1111+1
6Bartłomiej Kowalski332+108+1
7Mateusz Panicz01102
8

ebut.pl Stal Gorzów 43 pkt.

NrZawodnik1234567Suma
9Szymon Woźniak32201+18+1
10Oskar Fajferww011
11Martin Vaculik2+131322+113+2
12Wiktor Jasiński000
13Anders Thomsen33230314
14Oskar Paluch2215
15Mateusz Bartkowiak1+1012+1
16Mathias Pollestad00

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE NA YouTube!

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×