Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wrocławski dream team znów pokaże moc? Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Wrocławski dream team znów pokaże moc? Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów [ZAPOWIEDŹ]

5. kolejkę PGE Ekstraligi zakończy spotkanie we Wrocławiu. Miejscowa Betard Sparta podejmie ebut.pl Stal Gorzów. Faworyt jest jeden, ale goście będą chcieli postawić się gospodarzom podobnie, jak zrobiła to przed tygodniem ekipa Tauron Włókniarza Częstochowa. Czy wrocławski dream team tym razem nie pozostawi rywalom złudzeń?

ebebe PSŻ Poznań – KS ROW Rybnik. Stawka większa niż mecz [ZAPOWIEDŹ]

Betard Sparta Wrocław jest postrachem całej ligi. Było to już wiadome na długo przed sezonem. Kadra WTS-u wygląda imponująco: każdy senior jest w stanie być liderem zespołu, a do tego formacji młodzieżowej przewodniczy Bartłomiej Kowalski, który pod względem umiejętności i doświadczenia może w tym roku ustępować jedynie Mateuszowi Cierniakowi z Platinum Motoru Lublin.

Sparta Wrocław wygrała do tej pory wszystkie cztery spotkania, a mierzyła się w nich już z trzema drużynami, które przed sezonem typowane były do walki o medale. Zarówno w Lublinie, jak i w Toruniu udało się zwyciężyć, a na dodatek u siebie w pokonanym polu Wrocławianie zostawili częstochowski Włókniarz. Ten mecz akurat był o wiele bardziej wyrównany, niż wielu się spodziewało, ale wpływ na to miały przypadki losowe, takie jak defekt Artioma Łaguty oraz żenująca decyzja sędziego o wykluczeniu w jednym z biegów Piotra Pawlickiego.

Po stronie Stali humory na początku sezonu mogą być równie dobre. Oczywiście podopieczni Stanisława Chomskiego nie mają tylu punktów w tabeli, ale pokazują się jak na razie z bardzo dobrej strony, mimo że wielu kwestionowało siłę tego zespołu przed startem rozgrywek. Bardzo udany występ w Toruniu (przegrana 47:43), zwycięstwo u siebie z GKM-em (51:39), sensacyjny remis w Częstochowie (45:45) oraz nieznaczna przegrana z Motorem (41:48) udowodniły, że ten zespół stać na wiele.

Oprócz zawodników dodatkowym atutem jest również trener Stanisław Chomski, który rozumie żużel i specyfikę jego spotkań jak mało kto. Nie powinniśmy spodziewać się blamażu Stali, nawet gdy ta będzie wyraźnie słabsza od rywali. Rezerwy taktyczne i zwykłe, które w razie potrzeby będzie niewątpliwie stosował Chomski, powinny sprawić, że wynik nie będzie wyglądał dla gorzowskiej Stali bardzo źle. Nie jest jednak powiedziane, że Gorzowianie jadą do Wrocławia przegrać. W tej drużynie drzemie niezły potencjał i z pewnością Stalowcy spróbują wykorzystać ewentualne problemy Spartan.

Początek spotkania o godzinie 19:15. Transmisja dostępna będzie w telewizji na kanale Canal+Sport 5 oraz w Internecie na Canal+Online.

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Piotr Pawlicki
13. Maciej Janowski
14. Kacper Andrzejewski
15. Bartłomiej Kowalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *