Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal Gorzów jedzie po zwycięstwo w zaległym meczu. Przeszkodzić im spróbuje osłabiony GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Stal Gorzów jedzie po zwycięstwo w zaległym meczu. Przeszkodzić im spróbuje osłabiony GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Po niedzielnych meczach PGE Ekstraligi nie trzeba było długo czekać na kolejne spotkania najlepszej żużlowej ligi świata. Dzisiaj będziemy bowiem odrabiali zaległości z piątej kolejki, a konkretnie odbędą się dwa pojedynki. W pierwszym z nich Ebut.pl Stal Gorzów na stadionie im. Edwarda Jancarza podejmie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Kibice mogą się szykować na wieczór pełny rywalizacji na najwyższym poziomie.

Pierwotnie spotkanie obu drużyn miało odbyć się w niedzielę 19 maja. Niestety z uwagi na duże opady deszczu, jakie tego dnia nawiedziły gorzowski stadion, zostało ono odwołane i decyzją Speedway Ekstraligi przeniesione na wtorek 28 maja. Od czasu pierwszego terminu pojedynku gorzowsko-grudziądzkiego oba zespoły odjechały po jednym meczu, a goście wskutek urazu jednego z zawodników do meczu przystąpią w osłabieniu.

Ebut.pl Stal Gorzów w ostatnią niedzielę pojechała do Wrocławia. Wszyscy spodziewali się, że ich pojedynek z miejscową Betard Spartą będzie wyrównany i pełen emocji do samego końca. Wrocławianie jednak pewnie pokonali żółto-niebieskich, a mecz skończył się wynikiem 56:34. Na pewno gorzowskich kibiców mogła niepokoić dyspozycja Szymona Woźniaka. Jeden z liderów zdobył tylko dwa punkty z jednym bonusem. Nie najlepiej zaprezentowali się również Jakub Miśkowiak i Oskar Fajfer. Pozytywem była na pewno postawa Jakuba Stojanowskiego i Oskara Palucha, którzy razem zdobyli dziesięć „oczek”. Jest to mimo wszystko marne pocieszenie, gdyż gorzowianie do Wrocławia jechali powalczyć o pełną pulę.

Stal będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o niedzielnym meczu i już skupia się na dzisiejszym pojedynku z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Głównym kandydatem do zwycięstwa w spotkaniu są oczywiście gospodarze, którzy są bardzo dobrze dysponowani na swoim owalu. Tutaj będą chcieli powetować sobie porażkę z Wrocławia. Jakikolwiek inny scenariusz niż wygrana Ebut.pl Stali Gorzów wydaje się bardzo mało prawdopodobny.

Grudziądzanie na mecz do Gorzowa przyjeżdżają po derbowym spotkaniu z KS Apatorem Toruń. GKM Grudziądz w niedzielę w świetnym stylu wyszarpał zwycięstwo, pokazując olbrzymi charakter. Goście mogą być zadowoleni z postawy Maxa Fricke’a. Australijczyk po średnim początku w drugiej części zawodów prezentował się już wyśmienicie. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Wadim Tarasienko, a także Kacper Łobodziński. Nadzieję na przełom wzbudził Kacper Pludra. Zawodnik do lat 24 w wyścigu jedenastym razem z Fricke przywiózł podwójne zwycięstwo, co było ważne w kontekście późniejszej wygranej. Poniżej oczekiwań na pewno pojechał Jaimon Lidsey.

ZOOleszcz GKM Grudziądz musi sobie radzić bez Jasona Doyle’a. Mistrz świata z 2017 roku doznał kontuzji w meczu ligi angielskiej i nie będzie do dyspozycji Roberta Kościechy w najbliższych spotkaniach. Po wielu wątpliwościach ostatecznie „Gołębie” mogły skorzystać z zastępstwa zawodnika za Australijczyka, który przedstawił zwolnienie lekarskie. W momencie wysyłania awizowanych składów nie było to jeszcze pewne, więc w zestawieniu grudziądzan widzimy Kacpra Wardulińskiego.

Początek zaległego spotkania pomiędzy Ebut.pl Stalą Gorzów a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz zaplanowano na godzinę 18:00. Kibice będą mogli obejrzeć mecz na antenie Canal+ Sport. Na naszym portalu będzie możliwość na bieżąco śledzenia przebiegu zawodów.

Awizowane składy:

Ebut.pl Stal Gorzów

9.Szymon Woźniak
10.Oskar Fajfer
11.Martin Vaculik
12.Jakub Miśkowiak
13.Anders Thomsen
14.Oskar Paluch
15.Jakub Stojanowski
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1.Max Fricke
2.Kacper Warduliński
3.Kacper Pludra
4.Jaimon Lidsey
5.Wadim Tarasienko
6.Kacper Łobodziński
7.Kevin Małkiewicz
8.
Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow
GKM Grudziądz
Fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *