Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal bezradna na swoim terenie. Kolejna wysoka wygrana Motoru [RELACJA]

Stal
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Stal bezradna na swoim terenie. Kolejna wysoka wygrana Motoru [RELACJA]

To był prawdziwy hit 9. kolejki, przynajmniej na początku. Zaczęło się od wygranej gospodarzy, później była ostra walka, jednak ze wskazaniem na gości. Finalnie to właśnie Mistrz Polski objął pewne prowadzenie w tym meczu. Gorzowianie kilkukrotnie podgryzali lublinian, niestety było to za mało, by pokonać tak silną drużynę, jaką jest Motor.

Wyrównana pierwsza seria

Świetnie ze startu wyszedł Kubera, ale szybko minął go Vaculik. Gospodarze przywieźli 4 punkty w pierwszym biegu. Kompletnie bez tępa był Lindgren. Dobrze wystartował Przyjemski, ale bieg został przerwany. Stojanowskiemu podniosło motocykl i wyniosło go na Bańbora. Junior Stali został wykluczony z powtórki. W tym wypadku Bartosz Bańbor utracił motocykl, na szczęście sam zawodnik jest zdolny do dalszej jazdy.

Bardzo dobry start lubelskich żużlowców, którzy pewnie obejmują podwójne prowadzenie. Kolejny świetny start żużlowców Motoru, ale Thomsen pięknym atakiem wyprzedził obu rywali. Bieg nr 3 zakończył się pierwszym remisem w tym meczu. Woźniak wystrzelił spod taśmy startowej i pewnie objął prowadzenie. Przez chwilę próbował go gonić Przyjemski, ale nie starczyło prędkości. Defekt zaliczył Oskar Paluch. Wynik meczu to 11:13, a w dwumeczu 46:68.

Goście budują przewagę

Dobry start żużlowców gości z Lublina. W pogoń za nimi rzucił się Vaculik, ale nie dał im rady. Motor powiększa prowadzenie do 6 punktów. Za Stojanowskiego pojedzie Paluch. Holder świetnie wyszedł ze startu, za nim w pogoń rzucił się Thomsen, z kolei za nim Kubera. Kompletnie w tej walce nie liczył się Paluch. Finalnie zawodnicy dojechali, jak ustawili się po starcie. Bieg 7 zaczął się od podwójnego prowadzenie Koziołków, ale Szymon Woźniak wyprzedził Bańbora. Później lubelskiego juniora wyprzedził również Miśkowiak i udało się gorzowianom wywalczyć remis. Po drugiej serii startów wynik meczu to 17:25, a w dwumeczu 52:80.

Mocny Motor zgarnia bonus

Motor Lublin świetnie wystartował po równaniu. W pogoń za nim ruszył Thomsen, ale zabrakło mu prędkości. Paluch kompletnie się nie liczył. Żużlowcy Kuciapy powiększyli przewagę do 12 punktów. Po raz kolejny goście wychodzą na podwójne prowadzenie i po 9 biegu goście są już pewni punktu bonusowego. Bieg 10 zaczął się tak samo jak poprzedni, ale Vaculik wyprzedził Przyjemskiego i pognał za Zmarzlikiem. Niestety gorzowianin nie dał rady dopaść lidera lubelskiej formacji. Wynik meczu to 21:39, dwumeczu 56:94.

Wygrywa Mistrz, ale Stal kąsa

W biegu 11 za Pollestada pojedzie Woźniak, a za Miśkowiaka Thomsen. Ciasno było na starcie tego biegu. Woźniak wyszedł na prowadzenie, za nim była para gości. Thomsen ruszył w pogoń za Cierniakiem i odebrał mu jeden punkt. W biegu 12 nie wystartował Stojanowski. Holder z Vaculikiem walczyli o prowadzenie. Bańbor kompletnie się nie liczył w walce. Motor Lublin wygrał cały mecz. Równy start całej czwórki, wszyscy jechali w kontakcie. Panowie tasowali się do samej mety. Finalnie ten bieg wygrała lubelska para. Przed nominowanymi wynik meczu to 28:50, dwumeczu 63:105.

Biegi nominowane

W biegu 14 pod taśmą zameldują się: Jakub Miśkowiak, Dominik Kubera, Martin Vaculik, Fredrik Lindgren. W biegu 15 wystartują: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Jack Holder, Andres Thomsen.
Bardzo dobry start Vaculika, za nim para z Lublina. Miśkowiak próbował podgryzać Fredkę, ale bez skutecznie. Bieg 14 zakończył się remisem. Za Holdera wystartuje Bańbor. Pierwsza w tym meczu taśma, która nie poszła równo. Równy start Woźniak i Zmarzlika, ale to Mistrz Świata górą. Niezła jazda Bańbora, który przez chwilę atakował Woźniaka, jednak finalnie wyprzedził go Thomsen. Wynik meczu to 34:56, a dwumeczu 69:111.

ebut.pl Stal Gorzów

9. Jakub Miśkowiak (1,1*,1,-,0) 3+1
10. Szymon Woźniak (3,2,0,3,0,2) 10
11. Martin Vaculik (3,1,2,2,3) 11
12. Mathias Pollestad (0,0,0,-) 0
13. Anders Thomsen (3,2,1,1,1,1*) 9+1
14. Oskar Paluch (1,d,0,0) 1
15. Jakub Stojanowski (w,-,ns) 0
16.

Orlen Oil Motor Lublin

1. Dominik Kubera (2,1,3,2,2) 10
2. Jack Holder (2,3,2*,3,-) 10+1
3. Fredrik Lindgren (0,2*,2*,2*,1*) 7+4
4. Mateusz Cierniak (1,3,3,0) 7
5. Bartosz Zmarzlik (1*,3,3,3,3) 13+1
6. Wiktor Przyjemski (3,2,1) 6
7. Bartosz Bańbor (2*,0,1,0) 3+1
8. Bartosz Jaworski

Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow
Motor
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *