Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Odchodząc, porozumiał się z działaczami! Jarosław Hampel wróci do Orlen Oil Motor Lublin

Odchodząc, porozumiał się z działaczami! Jarosław Hampel wróci do Orlen Oil Motor Lublin

Autor: Paweł Płóciniak

Odchodząc, porozumiał się z działaczami! Jarosław Hampel wróci do Orlen Oil Motor Lublin

W przyszłym sezonie Orlen Oil Motor Lublin może nie zdominować ligi tak, jak to się dzieje w tym roku. Po ośmiu kolejkach obecni mistrzowie nie przegrali ani jednego spotkania i tylko dwukrotnie przeciwnik zdołał zdobyć 40 punktów w spotkaniu z Koziołkami. Za rok drużynie z Lublina ma nie być już tak łatwo, możliwe, że z niektórymi zawodnikami będzie trzeba się pożegnać.

Będzie rozbiór Motoru?! Wiktor Przyjemski prawdopodobnie odejdzie z Lublina

Jednymi z takich zawodników mają być Wiktor Przyjemski, a także któryś z seniorów z aktualnej drużyny. Mowa tutaj o jednym z dwójki Jack Holder oraz Fredrik Lindgren. Najłatwiej oczywiście byłoby rozstać się ze Szwedem, który trochę obniżył loty względem poprzedniego sezonu, co szczególnie widać w cyklu Grand Prix. Srebrny medalista sprzed roku plasuje się na szóstej pozycji.

Dużym argumentem za zatrzymaniem Holdera jest wiek. Australijczyk jest dużo młodszy od Lindgrena, ale także może pochwalić się wyższą średnią punktów na bieg w tym sezonie. Młodzy z braci Holder oczywiście byłby rozchwytywany na rynku transferowym, a jednym z klubów, który chciałby zatrudnić 28-latka, jest Apator Toruń. Klub, który reprezentował w latach 2017-2022.

Podczas programu Kolegium Żużlowe dziennikarz WP Sportowe Fakty Mateusz Puka zdradził, kto najprawdopodobniej byłby zastępcą Holdera lub Lindgrena w Motorze, jeśli któryś z nich odejdzie do innego klubu — Na giełdzie mówi się bardzo dużo, o tym, że Jarosław Hampel już odchodząc, był wstępnie, porozumiały, że jak będzie trzeba, to on chętnie wróci.

Jarosław Hampel reprezentował już barwy Motoru Lublin w latach 2020-2023. Przez cztery sezony zdobył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski, dwa złote i jeden srebrny. Bardzo mocno zaskarbił sobie serca tamtejszych kibiców, którzy bardzo dobrze powitali go w Lublinie, gdy „Mały” przyjechał na mecz ze swoją nową drużyną NovyHotel Falubazu Zielona Góra.

Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch
Jarosław Hampel
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *