Żużel - Best Speedway Tv

Transmisje Speedway Grand Prix na razie w 7. krajach. Które stacje pokażą cykl za granicą? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Transmisje Speedway Grand Prix na razie w 7. krajach. Które stacje pokażą cykl za granicą?

Speedway Grand Prix
Spis treści

Transmisje Speedway Grand Prix na razie w 7. krajach. Które stacje pokażą cykl za granicą?

Od sezonu 2022 cyklem Speedway Grand Prix będzie opiekował się nowy promotor, czyli Discovery Sports Events. Już od dłuższego czasu zapowiadano, że dzięki temu, żużel będzie dużo bardziej dostępny we wszystkich miejscach na świecie, ale jak na razie wygląda to w praktyce?

239044890 10223566068234121 5058823149240514853 n

Kalendarz nie zmienił się za bardzo, bo dodano zaledwie dwie nowe lokacje. Oprócz miejsc, w których cykl odbywał się w ostatnich latach dodano rundę w chorwackim Gorican i planowane są zawody w Australii lub Nowej Zelandii, ale na razie nie ma pewności, czy turniej się odbędzie.

Wielu liczyło, że przy pomocy Eurosportu cykl będzie transmitowany na całym świecie. Pierwsza runda odbędzie się już za kilka dni, a nowy promotor poinformował na razie o 7. państwach, w których będzie można zobaczyć zmagania o tytuł indywidualnego mistrza świata.

W Polsce sytuacja wygląda tak, że turnieje krajowe będą pokazywane na otwartym kanale, ale aby obejrzeć pozostałe rundy, będzie trzeba wykupić pakiet na Eurosport Extra w Playerze za 15 zł miesięcznie.

Najlepsze warunki otrzymali Duńczycy, którzy każdą z 11. rund zobaczą w telewizji na otwartym kanale, ale po opłaceniu abonamentu mogą również oglądać zmagania online na Discovery+. W Czechach i Chorwacji zdecydowano się na ten sam model, co w Polsce, ale tam postawiono na inną platformę (Eurosport Player) do transmisji zagranicznych rund.

Reklamy

W Szwecji i Wielkiej Brytanii kibice będą mogli wybrać, gdzie obejrzą wszystkie turnieje. W grę wchodzi transmisja na płatnym kanale w telewizji lub oglądanie online na Discovery+ po opłaceniu abonamentu, ale turnieje krajowe nie będą dostępne tam na otwartych stacjach. W Australii natomiast wszystkie zawody pokaże telewizja Fox Sports.

Warto zaznaczyć, że liczba państw, w których będzie można zobaczyć Indywidualne Mistrzostwa Świata, może się jeszcze wydłużyć, bo na oficjalnej stronie cyklu wciąż ukazują się nowe informacje odnośnie transmisji w konkretnych krajach.

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix w konkretnych krajach (stan na 27.04):

  • Australia – Fox Sports (wszystkie rundy) – telewizja płatna
  • Chorwacja – SPTV (tylko runda w Gorican) – kanał otwarty, Eurosport Player (wszystkie rundy) – na abonament
  • Czechy – CT Sports (tylko runda w Pradze) – kanał otwarty, Eurosport Player (wszystkie rundy) – na abonament
  • Dania – 6’eren (wszystkie rundy) – otwarty kanał, Discovery+ (wszystkie rundy) – na abonament
  • Polska – TTV (rundy w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu i Gorzowie) – kanał otwarty, Eurosport Extra (wszystkie rundy) – na abonament
  • Szwecja – Kanal 9 (rundy w Warszawie, Cardiff i Malilli) – kanał otwarty, Discovery+ (wszystkie rundy) – na abonament
  • Wielka Brytania – Eurosport 2 (wszystkie rundy) – kanał płatny, Discovery+ (wszystkie rundy) – na abonament

fot. Paweł Wilczyński

źródło: fimspeedway.com

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×