Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway Grand Prix. Już jutro debiut kwalifikacji w nowej formule. Jak będzie wyglądała piątkowa rywalizacja na Narodowym?

Speedway Grand Prix
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Speedway Grand Prix. Już jutro debiut kwalifikacji w nowej formule. Jak będzie wyglądała piątkowa rywalizacja na Narodowym?

Już w sobotę będziemy świadkami jednej z największych imprez żużlowych w tym roku. Odbędzie się bowiem runda Grand Prix na Stadionie Narodowym. Najlepsi zawodnicy świata będą rywalizować w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Warszawski turniej rozgrywany w ramach Indywidualnych Mistrzostw Świata będzie miał również wyjątkowy element, a będzie nim debiut kwalifikacji w nowej formule. Na czym będą one polegać?

W styczniu dowiedzieliśmy się, że w tegorocznym sezonie Speedway Grand Prix ujrzymy nową formułę rozgrywania kwalifikacji, które w zmienionym formacie odbędą się na sztucznych torach w Warszawie i Cardiff. Zmiany te miały być urozmaiceniem „czasówki”, a także uczynieniem jej ważniejszą ze względu na możliwość zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Do tej pory kwalifikacje decydowały jedynie o wyborze numerów startowych przez zawodników, co nadal będzie miało miejsce przy pozostałych rundach.

Kwalifikacje do Grand Prix na Stadionie Narodowym wraz z treningiem rozpoczną się w piątek o godzinie 17:00. Wtedy to szesnastu zawodników zostanie podzielonych na cztery grupy, w których będą rywalizowali ze sobą o najlepszy czas okrążenia. Żużlowiec z najlepszym wynikiem w każdej z czterech grup otrzyma awans do wyścigu sprinterskiego, gdzie stawką będą punkty do klasyfikacji generalnej. Cztery za zwycięstwo, trzy za drugie miejsce, dwa za trzecie i jeden za przyjechanie do mety na ostatnim miejscu.

Piątkowa rywalizacja będzie przystawką przed daniem głównym, którym ma być sobotnia druga runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W niej Polacy powalczą o pierwszy triumf naszego rodaka na największej arenie nad Wisłą. Sam turniej kibice będą mogli obejrzeć na antenie TTV, a także w Eurosporcie Extra w Playerze. Z kolei kwalifikacje zostaną pokazane w Eurosporcie 2.

347260498 254146603854814 8977007888317260224 n
Fot. Paweł Wilczyński
historia turniejów Grand Prix w Warszawie
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *