Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

SEC Challenge na żywo. Gdzie śledzić wyniki z Daugavpils

SEC Challenge na żywo
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Jakub Bielak

SEC Challenge na żywo. Gdzie śledzić wyniki z Daugavpils

W niedzielę 12 maja o godzinie 13:15 ruszy turniej SEC Challenge, który wyłoni pięciu uczestników cyklu indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu w sezonie 2024. Gdzie będzie można śledzić wyniki zawodów? Transmisji w polskiej telewizji brak.

Z pomocą przychodzi jednak BestSpeedwayTV. Na naszym portalu będzie prowadzona relacja tekstowa LIVE z wydarzeń na Łotwie. Relacja dostępna jest tutaj.

Na liście startowej w Daugavpils znajduje się aż sześć polskich nazwisk. O awans do cyklu SEC powalczą Kacper Woryna, Piotr i Przemysław Pawliccy, Maciej Janowski, Mateusz Cierniak oraz Bartłomiej Kowalski. Awans może wywalczyć tylko piątka z nich, ponieważ tyle właśnie miejsc będzie premiowanych awansem.

Pewni udziału w Mistrzostwach Europy na żużlu są już Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Andrzej Lebiediew, Janusz Kołodziej oraz Patryk Dudek, a więc najlepsi zawodnicy ubiegłorocznej rywalizacji. Jeśli Polakom powiedzie się w łotewskich eliminacjach, możemy mieć bardzo szerokie grono przedstawicieli Polski w europejskim czempionacie.

Klasyfikacja generalna SEC
Fot. Michał Szmyd
sec w bydgoszczy
Fot. Tauron Speedway Euro Championship

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *