Żużel - Best Speedway Tv

Rozpoczynamy cykl Tauron SEC 2023. Na początek turniej w Częstochowie [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rozpoczynamy cykl Tauron SEC 2023. Na początek turniej w Częstochowie [ZAPOWIEDŹ]

Tauron SEC

Rozpoczynamy cykl Tauron SEC 2023. Na początek turniej w Częstochowie [ZAPOWIEDŹ]

Pora rozpocząć rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu. Przed nami pierwsza z czterech rund cyklu Tauron Speedway Euro Championship. W Częstochowie wystąpi dwunastu stałych uczestników cyklu, trzech rezerwowych zastępujących kontuzjowanych zawodników oraz jadący z Dziką Kartą Maksym Drabik.

Żużel. Rozwój żużla w opinii Rafała Dobruckiego – “Co gorsza, tak naprawdę, wyścigów nie wygrywa się wcale na torze”

Cykl Tauron SEC został, póki co, pozbawiony dwóch kandydatów do najwyższych miejsc na podium. To, że Dominik Kubera opuści turniej pod Jasną Górą, było jasne od dawna. W przeddzień turnieju wycofał się z niego również Janusz Kołodziej, który nadal odczuwa skutki upadku w ligowym spotkaniu pomiędzy Fogo Unią Leszno a ebut.pl Stalą Gorzów. W zawodach nie wystąpi również inny reprezentant leszczyńskich “Byków” – Grzegorz Zengota. W miejsce trzech kontuzjowanych zawodników w Częstochowie zaprezentują się Timo Lahti, Szymon Woźniak oraz Niels-Kristian Iversen.

Mimo nieobecności wyżej wymienionych żużlowców, w Częstochowie nadal będziemy mogli obejrzeć kilku zawodników ze światowej czołówki. Do faworytów 1. rundy cyklu należy zaliczyć duńskich przedstawicieli miejscowego Tauron Włókniarza – Leona Madsena oraz Mikkela Michelsena. Obaj należą do szerokiej czołówki najlepszych zawodników PGE Ekstraligi, a także rywalizują w cyklu Speedway Grand Prix. W Speedway Euro Championship będzie występował jeszcze jeden zawodnik rywalizujący w indywidualnych mistrzostwach świata. Jest to reprezentant Polski – Patryk Dudek.

Częstochowscy kibice oprócz wspierania swoich duńskich liderów na pewno będą trzymali kciuki za dwóch Polaków, ścigających się na co dzień z lwem na plastronie. Na szczególnie głośny doping może liczyć Kacper Woryna, którego zapewne przyjedzie wspierać spora grupa fanów z Rybnika. Woryna jest stałym uczestnikiem cyklu i jego celem jest walka o medale indywidualnych mistrzostw Europy. Z Dziką Kartą w Częstochowie wystąpi Maksym Drabik, który na domowym torze również znajduje się w gronie faworytów do końcowego triumfu.

Z drugiego szeregu zaskoczył spróbują na pewno Andrzej Lebiediew, Vaclav Milik, Antonio Lindbaeck czy Andreas Lyager. Szczególną uwagę warto zwrócić na tego ostatniego. Duńczyk zaczynał swoją przygodę w Polsce w barwach Włókniarza. Wówczas był jeszcze nieukształtowanym zawodnikiem, ale jeśli w sobotę częstochowski owal będzie sprzyjał atakom po zewnętrznej, 25-latek na pewno będzie się dobrze bawił i powalczy o wysokie pozycje.

Początek zawodów zaplanowano na godzinię 17:00. Transmisję z 1. rundy cyklu Tauron SEC w Częstochowie przeprowadzi TVP Sport. Oznacza to, że zawody każdy kibic będzie mógł obejrzeć w telewizji.

Reklamy

Lista startowa 1. finału Tauron SEC w Częstochowie

1. Niels-Kristian Iversen (Dania)
2. Vaclav Milik (Czechy)
3. Maksym Drabik (Polska)
4. Adam Ellis (Wielka Brytania)
5. Kacper Woryna (Polska)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Jan Kvech (Czechy)
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
10. Timo Lahti (Finlandia)
11. Szymon Woźniak (Polska)
12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
13. Mikkel Michelsen (Dania)
14. Patryk Dudek (Polska)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Andreas Lyager (Dania)

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×