Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przyjemski mógł być w Falubazie. To ich oferta była najwyższa

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Przyjemski mógł być w Falubazie. To ich oferta była najwyższa

Enea Falubaz Zielona Góra zbudował bardzo solidny jak na beniaminka skład na sezon 2024 w PGE Ekstralidze. Zespół mógł mieć jednak o wiele większy potencjał, ponieważ ofertę złożono również Wiktorowi Przyjemskiemu. 18-letni wychowanek Polonii wybrał ostatecznie Motor Lublin, mimo że finansowo to podobno w Zielonej Górze miał dostać najlepsze warunki.

Enea Falubaz Zielona Góra złożył najwyższą ofertę

Piotr Protasiewicz został zapytany o to, jak przebiegały negocjacje z Wiktorem Przyjemskim i czy faktycznie było blisko tego, by młody żużlowiec trafił właśnie w szeregi beniaminka PGE Ekstraligi. Dyrektor sportowy zielonogórzan przyznaje, że to ich oferta była najwyższa pod względem finansowym, jednak 18-latek wybrał drużynę mistrzów Polski z Lublina.

Propozycja Falubazu była na pewno topowa, jeśli chodzi o warunki kontraktu. Nie chciałbym w szczegóły się zagłębiać, bo raz, że nie mogę, a dwa, to się mija z celem, dzisiaj jest już po fakcie. Jak widać nie same warunki finansowe decydują albo nie wiemy o innych pozakontraktowych pomocy, o których oficjalnie nie wiemy dzisiaj. Podjął decyzję team, że będzie jeździł w Lublinie i tyle – powiedział Protasiewicz w „Gabinecie Prezesa” prowadzonego przez Marcina Musiała.

Wzmocnił drużynę poza zasięgiem zielonogórzan

Zielonogórzanie koniec końców mogą cieszyć się z tego, że jeśli z kimś już musieli przegrać wyścig o podpis Przyjemskiego to, że przegrali go właśnie z Orlen Oil Motorem Lublin. Nie ma co ukrywać bowiem, że obie ekipy mają w sezonie 2024 zupełnie różne cele i będą kręcić się wokół dwóch przeciwległych biegunów tabeli, przynajmniej w teorii. Falubaz o wiele bardziej zabolałaby decyzja 18-latka, gdyby wybrał którąś z drużyn bliżej rywalizujących z beniaminkiem o utrzymanie w lidze.

Chyba lepiej, że poszedł do drużyny, która jest poza zasięgiem, niż miałby wzmocnić taką najbardziej realną drużynę, z którą będziemy rywalizować w tej drugiej części tabeli, teoretycznie na dzisiaj – mówi z uśmiechem na ustach dyrektor sportowy Falubazu.

Ostatecznie formację młodzieżową Enea Falubazu Zielona Góra tworzyć będą Krzysztof Sadurski oraz Oskar Hurysz. W odwodzie pozostaje jeszcze kilku młodszych zawodników, ale to właśnie na tę dwójkę w Grodzie Bachusa liczą najbardziej. Największa odpowiedzialność będzie ciążyła jednak oczywiście na seniorach.

Stal Gorzów
Fot. Sonia Kaps
351109038 780952840244280 4226068334655566112 n
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *