Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przedpełski i klub grają do jednej bramki. Wymowny wpis zawodnika

Przedpełski
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Przedpełski i klub grają do jednej bramki. Wymowny wpis zawodnika

Paweł Przedpełski ma za sobą fatalny występ podczas meczu 1. kolejki PGE Ekstraligi w Gorzowie. Wychowanek toruńskiego klubu nie pokonał żadnego z rywali, a jedyny punkt przywiózł do mety w wyścigu jedenastym, gdy za jego plecami przyjechał Patryk Dudek. W Internecie już pojawiło się sporo komentarzy, że torunianie powinni zacząć rozglądać się za jego zastępcą.

Sporo kibiców zaczęło podnosić głosy o tym, żeby zastanowić się nad „wymianą” kapitana Apatora. Torunianie znajdują się bowiem w o tyle komfortowej sytuacji, że mają już dwóch innych polskich seniorów w kadrze: Emila Sajfutdinowa i Wiktora Lamparta. Po słabym występie Przedpełskiego już zaczęły pojawiać się nazwiska takie jak Kenneth Bjerre czy Matej Zagar – ci zawodnicy mieliby wejść w miejsce najsłabszego zawodnika niedzielnego spotkania.

Trzeba jednak przyznać, że reakcja niektórych kibiców, a także ekspertów jest zdecydowanie na wyrost. To dopiero pierwsze spotkanie sezonu. Oczywiście wychowanek Apatora już w ubiegłym roku zaliczał występy na podobnym poziomie, ale wcale nie jest powiedziane, że w tym roku jego forma nie będzie zwyżkować. Zawodnikowi z pewnością trzeba dać szansę w pierwszym meczu domowym, który czeka klub z Torunia już w najbliższy piątek. Wówczas ich rywalem będzie Fogo Unia Leszno.

Apator odniósł się w mediach społecznościowych do komentarzy sugerujących, by ich kapitan „poszedł w odstawkę”, oznaczając Patryka Malitowskiego – byłego żużlowca, a obecnie eksperta Canal+.

„Pokażmy wsparcie dla Kapitana! Patryk Malitowski – nikt tutaj Pawła za nic nie wymieni”

Na ruch klubu odpowiedział Paweł Przedpełski – „Dam z siebie wszystko, by się odwdzięczyć

W Toruniu nikt nie zamierza robić nerwowych ruchów. To dopiero początek sezonu i nie tacy zawodnicy jak 28-latek zaliczyli słabsze występy. Torunianie przegrali w Gorzowie dość wysoko, jednak dyspocyzja Sajfutdinowa, Dudka czy Lamberta może napawać optymizmem. Nie jest wykluczone, że już w piątek do tej trójki swoim wynikiem doszusuje właśnie kapitan „Aniołów”.

435216301 767597548806050 8881139876685363613 n
Screen: Instagram Story/Paweł Przedpełski
Apator Toruń
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *