Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Prezes Kolejarza spotkał się z prezydentem miasta. Będzie generalna przebudowa stadionu

Prezes Kolejarza
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Prezes Kolejarza spotkał się z prezydentem miasta. Będzie generalna przebudowa stadionu

Prezydent miasta Opole, Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że w budżecie znalazły się środki na przebudowę stadionu żużlowego Kolejarza. Prezes klubu odbył już z nim konkretną rozmowę i ustalono, że będą to dość znaczące prace.

Zygmunt Dziemba, prezes Kolejarza Opole udzielił wywiadu dla lokalnego portalu opolska360.pl. Został zapytany przede wszystkim o spotkanie z prezydentem miasta. Z odpowiedzi prezesa klubu można wyciągnąć pozytywne wnioski. W Opolu ruszą dość intensywne prace.

– Jak najbardziej na plus, padło wiele konkretów z obu stron. Już wcześniej wielokrotnie rozmawialiśmy o przebudowie stadionu i teraz jest odpowiednia decyzja. To jednak nie ostatnie tego typu spotkanie, przed nami kolejne w najbliższym czasie. Jak choćby z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego czy opolskiego MOSiR-u. Należy się też spotkać z architektem, po to, by ustalić, czy to, co zamierzamy, np. w kwestii parku maszyn, szatni, itp., co jesteśmy w stanie zmieścić na naszej małej działce. Chcemy też zrobić tak, by potem wszystko było zgodnie z licencją i regulaminami, które obowiązują nie tylko w 2. lidze, ale i na wyższych poziomach rozgrywkowych. To będzie „generalna przebudowa”. – zapewnia na łamach opolska360.pl Zygmunt Dziemba.

Prezes podkreśla, że jeszcze nie może mówić publicznie o konkretnych terminach. Na pewno prace nie ruszą „od zaraz”, bo po drodze jest jeszcze sporo rzeczy do załatwienia. Sternik klubu poczynił już pewne działania – zaprosił do klubu przedstawicieli Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Takie działania prewencyjne mają oszczędzić w przyszłości kłopotów z uzyskiwaniem licencji.

Na razie jeszcze na to za szybko. W tym roku na pewno będzie przygotowana procedura tego projektu. Zaprosiłem już też ludzi z GKSŻ do Opola. Przyjadą i spotkamy się w gronie wszystkich zainteresowanych, aby wspólnie omówić cały proces. I jak to ma wszystko wyglądać, żeby nie było później problemów z licencją, również w 1. lidze czy nawet ekstralidze. Wiadomo, że to nie jest tak, iż za rok wszystko będzie gotowe, ale zielone światło od prezydenta jest. – mówi Dziemba.

Nie jest tajemnicą, że Kolejarz Opole nie będzie należał do grona faworytów przyszłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Otwarcie mówi o tym sam prezes. Z zespołu odeszło już paru zawodników, ale Zygmunt Dziemba nie panikuje. Ma plan, którego założeniem jest to, aby o awans pojechać dopiero w 2025 roku.

Rozmawiamy, ale na razie nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach. Na pewno przyjdą nowi. Chcemy też mocno stawiać na naszych młodzieżowców, tak, by coraz bardziej poznawali dorosłe ściganie. Dalej jesteśmy też zainteresowani Filipem Hjelmlandem czy Emilem Breumem. Jest dużo telefonów, zawodników na rynku jest sporo, ale my w przyszłym roku nie będziemy bić się o 1. ligę. Tym bardziej, że bardzo mocno zbroją się w Tarnowie i Pile. Z nimi raczej nie będziemy w stanie konkurować. […] Walkę o awans zostawiamy sobie dopiero na sezon 2025.

Zygmunt Dziemba został również poproszony o komentarz w sprawie odejścia jednego ze sponsorów tytularnych – firmy Bedmet. Wielu obserwatorów sportu żużlowego widziało w tym ruchu problemy finansowe Kolejarza, jednak sternik klubu nie widzi w zmianach nic złego. Współpraca trwała długo i po prostu dobiegła końca. Trwają rozmowy z ewentualnymi następcami

– Firma Bedmet była z nami trzy lata i to też był pewnego rodzaju sukces, że tyle trwała ta nasza współpraca, choć wiedzieliśmy, już wcześniej, że to jej ostatni rok. Jest też jednak dobra wiadomość, bo jako sponsor tytularny numer jeden zostanie firma OK, która jest z nami jeszcze dłużej. Rozmawiamy także z innymi firmami, które są ewentualnie zainteresowane nazwą. Czas jeszcze pokaże co i jak. Przecież niektóre kluby co roku zmieniają sponsorów i nazwy z nimi związane. To jest normalna rzecz. – wyjaśnia Dziemba.

Przypomnijmy, że z zespołem Kolejarza Opole po sezonie 2023 pożegnali się dwaj liderzy. Oskar Polis spróbuje swoich sił w 1. Lidze, natomiast Adam Ellis przeszedł do ligowego rywala – Polonii Piła. Ze słów prezesa wynika jasno, że sezon 2024 jest traktowany raczej w kategoriach tych „na przeczekanie”. W Opolu o awans na ekstraligowe zaplecze powalczą za dwa lata.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *