Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Polonia Piła ma nowego lidera. Był w czołówce ligi

Polonia Piła
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Polonia Piła ma nowego lidera. Był w czołówce ligi

Enea Polonia Piła pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim nowym nabytkiem. Pilski klub zostaje wzmocniony przez Adama Ellisa. Powinien on w nowej drużynie pełnić funkcję lidera.

Dziś ogłoszono oficjalnie, że Adrian Cyfer wzmacnia tarnowską Unię. Polonia Piła musiała więc sięgnąć po równie mocne nazwisko, które może wypełnić lukę po polskim seniorze. Padło na Adama Ellisa. Brytyjczyk w sezonie 2023 reprezentował barwy OK Bedmet Kolejarza Opole. Był tam drugim najlepszym zawodnikiem po Oskarze Polisie. Sezon zakończył ze średnią 2,085, co plasowało go finalnie na siódmej pozycji, biorąc pod uwagę całą ligę.

Dla 27-latka będzie to pierwsza w karierze przygoda z pilskim klubem. Wcześniej w naszym kraju reprezentował barwy drużyn z Ostrowa, Gorzowa, Rzeszowa, Daugavpils oraz ostatnio Opola. Polonia tym ruchem pokazuje, że nie zamierza składać broni w sezonie 2024. Ellis to zawodnik doświadczony na drugoligowym poziomie. W tym roku uczestniczył również w cyklu SEC. Ponadto od lat reprezentuje barwy Wielkiej Brytanii w zawodach drużynowych.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *