Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Kłopoty Kolejarza Opole! Ważny sponsor wycofuje się z klubu

Kolejarza Opole
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Kłopoty Kolejarza Opole! Ważny sponsor wycofuje się z klubu

Kolejarzowi Opole znów nie udało się awansować do 1. Ligi Żużlowej. Opolanie mimo wysokich przedsezonowych aspiracji, nie zaprezentowali się na miarę tego, co się mówiło o planach na sezon 2023. Dzisiaj w sieci jeden z ważniejszych sponsorów opolskiej drużyny zamieścił niepokojący dla kibiców Kolejarza wpis.

W serwisie Facebook rozpoczęła się dyskusja na temat modernizacji stadionu w Opolu, która byłaby kluczowa, gdyby ci chcieli jechać w 1. Lidze. Do wymiany zdań postanowił włączyć się prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. Przekazał on swój punkt widzenia. Wiśniewski uważa, że stadion jest wymówką dla wyników sportowych, które w ostatnich latach nie są satysfakcjonujące.

Odnoszę jednak czasami wrażenie, że stadion jest wymówką dla wyników sportowych. A te ostatnio nie są na miarę oczekiwań kibiców i sponsorów. Odra Opole od 7 lat gra na warunkowej licencji w I lidze i daje radę – napisał Arkadiusz Wiśniewski.

Na komentarz prezydenta Opola zdecydował się odpowiedzieć Wiesław Bednarz, będący właścicielem firmy Bedmet. Firma ta jest jednym ze sponsorów tytularnych Kolejarza. Bednarz w mocnych słowach odniósł się do działań Wiśniewskiego, jednocześnie przekazując, że odchodzi on z zarządu klubu, jak również firma Bedmet nie będzie już sponsorem drużyny z Opola. Sponsor podziękował wszystkim zaangażowanym w klub oraz kibicom.

Panie Prezydencie, po tych słowach powiem krótko jest pan złotousty. A z żużlem nigdy nie było panu po drodze?? Po czterech latach działania w zarządzie i wykładając większe pieniądze niż pan nie swoje podjąłem decyzje o rezygnacji z zarządu Oraz sponsora tytularnego. Dziękuje kibicom za wspaniały doping. Zarządowi i osobom funkcyjnym za bezinteresowne zaangażowanie i serce dla Żużla w Opolu – odpowiedział właściciel firmy Bedmet.

Informacje te mogą bardzo niepokoić kibiców Kolejarza Opole, gdyż Wiesław Bednarz był głównym sponsorem klubu. Może to oznaczać, że w drużynie zabraknie środków na zakontraktowanie zawodników, którzy mogliby zapewnić historyczny awans do 1. Ligi Żużlowej.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *