Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Poznaliśmy dziką kartę na Grand Prix Teterow!

Landshut Devils
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Kamil Tokarczyk

Poznaliśmy dziką kartę na Grand Prix Teterow!

W sobotę 13 maja podczas Grand Prix w Warszawie z dziką kartą wystartuje zawodnik Platinum Motoru Lublin, Dominik Kubera, natomiast 10 czerwca w Niemieckim Teterow odbędzie się 3 runda tego cyklu a zawodnikiem, który otrzymał dziką kartę, jest Kai Huckenbeck.

Żużel. Nicki Pedersen nie wystartuje w Toruniu?


Huckenbeck to zawodnik pierwszoligowego Trans MF Landshut Devils, w poprzednim sezonie Niemiec na zapleczu PGE Ekstraligi był czwartym najlepszym zawodnikiem całego sezonu ze średnią biegową 2,288. Aktualnie Niemiec w trzech pierwszych meczach również pokazuje wysoką formę, a jego średnia wynosi 2,177. Tak dobre występy trzydziestolatka sprawiły, że po raz czwarty został zaproszony na Grand Prix w Teterowie a jego najlepszy występ dotychczas to dziesiąte miejsce (6 pkt) w poprzednim sezonie.

Poznaliśmy również zawodników rezerwowych na ten turniej, pierwszym z nich będzie duży talent niemieckiego speedwaya Norick Bloedorn a drugim został Michael Haertel, czyli klubowy kolega wcześniej wymienionych zawodników.

W samym cyklu Grand Prix po pierwszym turnieju prowadzi Bartosz Zmarzlik (20 pkt) przed Robertem Lambertem (18 pkt) oraz Fredrikiem Lindgrenem (16 pkt). W gorszej sytuacji są pozostali nasi reprezentanci, Patryk Dudek zajmuje jedenaste miejsce (6 pkt) a Maciej Janowski czternaste (3 pkt).

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *