Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Powstaje pierwszy serial o żużlu. Premiera już 30 września

serial o żużlu

Autor: Sebastian Krauz

Powstaje pierwszy serial o żużlu. Premiera już 30 września

Żużlowy sezon 2022 powoli zmierza ku końcowi. Kibice tej dyscypliny jednak nie odpoczną od „czarnego sportu” na długo. 30 września CANAL+ Online udostępni fanom żużla pierwszy w historii polskiej sceny, serial o żużlu. Jak przekonują twórcy, będzie to pełnokrwisty i do bólu prawdziwy serial o speedwayu. Ta produkcja pokazuje czarny sport z wielu perspektyw: i sportowej, i prywatnej, których nie widać w transmisjach.

Pierwszy serial o żużlu, w formie aż 16 odcinków, dostępny będzie tylko w CANAL+ online, przez kolejne 16 tygodni. Serial prezentuje zawodników i zespoły z samego centrum wydarzeń. Przygląda się z bliska transformacji speedwaya w wyścig technologiczny. Pokazuje szczęście oraz dramaty. Obnaża bezkompromisowość żużla.

Myślałem, że sporo wiem o tym sporcie, ale okazało się, że jestem całkiem zielony. Ogromnie dziękuję zawodnikom, sędziom, prezesom i trenerom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Opowiedzieli historie, o których nie miałem pojęcia, wywlekli na wierzch mnóstwo żużlowych „bebechów”, pokazali drugie i trzecie dno wielu sytuacji. Teraz moja w tym głowa, żeby tego nie zepsuć – powiedzieł Tomasz Dryła, który opowie w serialu o naszej lidze.

Tomasz Dryła, który jest pomysłodawcom tej produkcji powiedział, że czuje wielką odpowiedzialność i zapewnił, że serial na pewno spełni oczekiwania kibiców.

– Niektóre fragmenty oglądałem podczas montażu dziesiątki razy i czuję, że mają moc. Dla mnie to petarda. Myślę, że widzowie nie raz się uśmiechną, kilka razy złapią za głowę, a niejednokrotnie wzruszą. Cóż… to jest żużel – dodał Dryła.

Fot. Canal + Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *