Żużel - Best Speedway Tv

Powrót Polaków do SEC! Kto zwycięży drugą rundę Speedway Euro Championship w Gustrow? [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Powrót Polaków do SEC! Kto zwycięży drugą rundę Speedway Euro Championship w Gustrow? [ZAPOWIEDŹ]

Powrót Polaków do SEC! Kto zwycięży drugą rundę Speedway Euro Championship w Gustrow? [ZAPOWIEDŹ]

Już w sobotę będziemy świadkami drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w Gustrow. Przypomnijmy, że po pierwszych zmaganiach na miejscu lidera widnieje Leon Madsen, a tuż za nim jego rodak Mikkel Michelsen. 

Żużel. Kontuzja Pawła Przedpełskiego?!

Najważniejszą informacją jest to, że w sobotnich zawodach wezmą udział już wszyscy zakwalifikowani wcześniej Polacy. Przypomnijmy, że podczas częstochowskiej odsłony SECu zabrakło trzech naszych reprezentantów – Grzegorza Zengoty, Dominika Kubery i Janusza Kołodzieja. Ci wyżej wymienieni zmagali się w tym czasie z kontuzjami, które utrudniły im walkę o zwycięstwo już od początku cyklu.

Dwójka pozostałych Polaków zaprezentowała się w Częstochowie bardzo dobrze. Kacper Woryna awansował do biegu finałowego, jednak zajął w nim ostatnie miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że zawodnik częstochowskich Lwów jest dotychczas czwartym zawodnikiem turnieju, a jego punktowa strata do lidera wynosi pięć punktów. Patryk Dudek z ośmioma punktami zajął dziewiąte miejsce, które daje analogiczne położenie w klasyfikacji generalnej. Po jednych zawodach nie jesteśmy w stanie wytypować ostatecznego zestawienia, jednak Patryk w ostatnich tygodniach notuje zwyżkę formy, co wydaje się być gwarantem walki o wyższe pozycje. 

Walka będzie rozgrywała się także między dwoma pierwszymi pozycjami, gdyż Mikkel Michelsen traci tylko punkt do liderującego Madsena. Obaj zawodnicy pokazywali nam już, że potrafią się ścigać, więc możemy tylko zacierać ręce na udaną i emocjonującą rywalizację obu rodaków. Pewniejszym jednak wydaje się być Madsen, który będzie bronił tytułu Indywidualnego Mistrza Europy, ale także prezentuje lepszą dyspozycję od swojego rodaka.

Pogoda w Gustrow nie zapowiada się przeszkadzać w walce o medale, a wręcz będzie im sprzyjać. Przede wszystkim nasze oczy będą zwrócone ku rodakom, dla których w większości będzie to pierwszy występ w tegorocznym SECu. Liczymy na ogrom emocji, ale także na klasyfikację, która po dzisiejszych zawodach zaznaczy nam, kto w głównej mierze będzie walczył o miano najlepszego. Transmisja już o 18:45 w TVP Sport.

Lista startowa:

Reklamy

1. Dominik Kubera 

2. Andreas Lyager 

3. Janusz Kołodziej 

4. Grzegorz Zengota

5. Jan Kvech

6. Adam Ellis 

7. Dimitri Berge

8. Antonio Lindbaeck

9. Mikkel Michelsen 

10. Andrzej Lebiediew 

11. Vaclav Milik

12. Kacper Woryna

13. Patryk Dudek

14. Leon Madsen

15. Kai Huckenbeck

16. Norick Bloedorn

R1. Lukas Baumann

R2.  Ben Ernst 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×