Żużel - Best Speedway Tv

Phil Morris z kolejną pracą! Będzie dyrektorem generalnym ligi angielskiej | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Phil Morris

Phil Morris z kolejną pracą! Będzie dyrektorem generalnym ligi angielskiej

Phil Morris z kolejną pracą! Będzie dyrektorem generalnym ligi angielskiej

Phil Morris to postać, której nie trzeba przedstawiać fanom żużla. Walijczyk jest od lat znany z pełnienia funkcji dyrektora cyklu Speedway Grand Prix. Od sezonu 2023 będzie łączył pracę przy najważniejszych zawodach w światowym żużlu z rolą dyrektora generalnego najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.
333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

47-latek będzie odpowiedzialny przede wszystkim za podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących zarówno interpretacji przepisów, jak i działań podczas samych zawodów. Jego praca obejmuje również aktywny udział w spotkaniach transmitowanych przez telewizję. 

Promotor Ipswich Withches, Chris Louis na łamach britishspeedway.co.uk powiedział, że rola dyrektora generalnego ligi była potrzebna i właśnie nadszedł idealny moment na jej wprowadzenie. 

“Chcemy zwiększyć profesjonalizm i integralność ligi, a także uczynić ją prostą, przejrzystą i interesującą do śledzenia dla kibiców. Oprócz tego chcemy ulepszyć ten produkt i sprawić, że brytyjska liga powróci na szczyt, gdzie znajdowała się przez wiele lat”.

Stanisław Chomski: „Z rozmowy, która miała trwać kilkadziesiąt minut, zrobiło się spotkanie, które trwało ponad 3 godziny.”

Wybór na stanowisko dyrektora generalnego całej ligi mógł być tylko jeden. Także w oczach Chrisa Louisa nie było lepszego kandydata od niezwykle doświadczonego i szanowanego w środowisku Phila Morrisa.

“Phil jest bez wątpienia właściwym człowiekiem do tego zadania. Brytyjski żużel to jego korzenie, kocha go. Oprócz tego ma jedną z najwyższych pozycji w światowym żużlu, co czyni go idealnym kandydatem”.

Reklamy

Phil Morris zdaje sobie sprawę z wyzwania stojącego przed nim. Brytyjska liga w ostatnich latach przeżywała spory kryzys i pracy na pewno nie zabraknie.

“Nie jestem tutaj, aby kogokolwiek oszukiwać czy okłamywać i już wyjaśniłem, że widziałem kilka wydarzeń i sytuacji z ostatnich lat, które moim zdaniem możemy znacznie poprawić – i mówię „my”, bo jestem teraz częścią tego wszystkiego”.

Brytyjski żużel może bez wątpienia liczyć na pewnego rodzaju odrodzenie. Phil Morris to uznane nazwisko w światowym żużlu na stanowisku dyrektora całego przedsięwzięcia. Na torze z kolei w tym sezonie pojawią się znane nazwiska, których w Wielkiej Brytanii w minionych latach brakowało. Przypomnijmy, że na Wyspach w 2023 roku będą jeździli między innymi Emil Sajfutdinow czy Nicki Pedersen.

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×