Żużel - Best Speedway Tv

PGE Ekstraliga rozpoczyna współpracę z wielką firmą | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

PGE Ekstraliga rozpoczyna współpracę z wielką firmą

PGE Ekstraliga Współpracę

PGE Ekstraliga rozpoczyna współpracę z wielką firmą

Najlepsza żużlowa liga świata ogłosiła, że znana na całym świecie firma Red Bull została oficjalnym partnerem rozgrywek w sezonach 2023-2025. Dzięki współpracy wraz z początkiem tego sezonu ruszy program Red Bull Juniorskie Asy.

Woźniak o sparingu w Lesznie: Nie udało się tu dziś niczego potestować

Red Bull to austriackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą napoju energetycznego o tej samej nazwie. Oprócz tego spółka od lat inwestuje również w sport. Marka znana jest przede wszystkim ze sponsoringu zespołu Formuły 1, który jeżdżąc pod nazwą austriackiego przedsiębiorstwa, jest aktualnie najlepszym teamem w stawce. Poza tym Red Bull uczestniczy także w innych seriach wyścigowych, a także sponsoruje indywidualnych zawodników sportów motorowych. Austriacka marka sponsoruje również kluby piłkarskie z Lipska oraz Salzburga.

Teraz Red Bull nawiązuje oficjalną współpracę z PGE Ekstraligą. Póki co główną inicjatywą tego partnerstwa jest program Red Bull Juniorskie Asy. Jest to program, którego celem jest pomoc w rozwoju zarówno sportowym jak i finansowym polskich młodzieżowców.

O zasadach programu informuje sama PGE Ekstraliga:

“Przez cały sezon młodzi żużlowcy będą zbierać punkty na podstawie zajmowanych miejsc w każdym drugim biegu (w drugim biegu rywalizują wyłącznie juniorzy). Głównymi nagrodami w programie Red Bull Juniorskie Asy będą vouchery na zakup silnika do motocykla żużlowego, konsultacje z tunerem i pięciodniowy pobyt w centrum treningowym Red Bull Athlete Performance Center w austriackim Thalgau, gdzie badania przechodzili czołowi sportowcy świata”

Kolejnym elementem współpracy jest nowe głosowanie, które zagości w aplikacji PGE Ekstraligi. Kibice będą mogli bowiem wybierać już nie tylko najlepszego zawodnika spotkania, ale także najlepszego młodzieżowca w danym meczu. Suma głosów z całego sezonu wyłoni zwycięzcę, który również odwiedzi centrum treningowe Red Bulla.

Reklamy

Wojciech Stępniewski dla oficjalnej strony PGE Ekstraligi krótko skomentował nową współpracę:

Wpisuje się to w strategię marketingową Ekstraliga 3.0., ponieważ stawiamy na szkolenie i rozwój młodych zawodników, co przekłada się na obecność polskich juniorów w składach drużyn PGE Ekstraligi, rozgrywki U24 Ekstraligi z ich udziałem, a także całą piramidę szkoleniową obejmującą treningi i szkolenie oraz starty w zawodach miniżużlowych, 250 cc, jak i również 500 cc. Uważamy, że tego typu partner jest też wielką szansą dla młodych zawodników”.

Red Bull to niewątpliwie wielka marka, nie tylko w świecie sportu. PGE Ekstraliga może z całą pewnością odtrąbić sukces, że tak znane na świecie przedsiębiorstwo będzie obecne podczas transmisji z najlepszej żużlowej ligi świata. Jednocześnie program stworzony dla juniorów wydaje się być wielką szansą i dodatkową motywacją dla najmłodszych zawodników.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×