Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Orzeł pojedzie o drugą z rzędu wygraną u siebie. Gospodarze postraszą Stal w dwumeczu? [ZAPOWIEDŹ]

Orzeł
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Orzeł pojedzie o drugą z rzędu wygraną u siebie. Gospodarze postraszą Stal w dwumeczu? [ZAPOWIEDŹ]

Po fantastycznych emocjach w Speedway Grand Prix na torze w Malilli, które padło łupem Bartosza Zmarzlika, nie przyjdzie nam długo czekać na kolejne żużlowe emocje. Niedziela przyniesie nam bowiem kilka spotkań na polskich torach. Jednym z nich będzie starcie w ramach ósmej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. W nim H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zmierzy się z Texom Stalą Rzeszów.

Pierwsze starcie w innych nastrojach obu ekip

Pierwszy mecz obu ekip odbył się na inaugurację tego sezonu rozgrywek zaplecza najlepszej ligi świata. Wtedy kibicom tych dwóch zespołów towarzyszyły jednak inne odczucia niż obecnie. Rzeszowianie prezentowali się bowiem znakomicie, wygrywając tamto spotkanie 54:36. Drużyna z niesamowitą energią weszła w zmagania Metalkas 2. Ekstraligi, zaliczając wysokie zwycięstwo już na początek. Zupełnie inaczej było w obozie Orła. Łodzianie wyraźnie prezentowali się słabo i wiele mówiło się, że to właśnie oni mogą na koniec sezonu zasadniczego pożegnać się z drugim szczeblem rozgrywek i spaść do Krajowej Ligi Żużlowej.

Ostatnie dobre mecze Orła

Teraz nastroje się w obu zespołach uległy zmianie. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zaczął bowiem prezentować się lepiej, co przełożyło się na domowe zwycięstwo z Cellfast Wilkami Krosno i wyjazdowe z Energa Wybrzeżem Gdańsk. Żużlowcy z Łodzi bliscy zdobycia dużych punktów byli również w Ostrowie Wielkopolskim. Tam do końca walczyli z gospodarzami, jednak ostatecznie ulegli miejscowej Arged Malesie. Nie zmienia to jednak faktu, że to rywalizacji z rzeszowianami przed własną publicznością przystąpią z optymizmem. Z kolei Texom Stal Rzeszów ostatnio minimalnie przegrała spotkanie w Poznaniu, co na pewno nie pociesza podopiecznych Pawła Piskorza. Jeszcze wcześniej doznali oni domowej porażki z Abramczyk Polonią Bydgoszcz w przerwanym po dziewięciu wyścigach meczu. W walce o punkt bonusowy „Żurawie” mogą być jednak względnie spokojne.

Dwóch liderów „Żurawi”

Na pewno rzeszowianie w spotkaniu na łódzkiej Moto Arenie będą liczyli na swoich liderów Nickiego Pedersena i Jacoba Thorssella. Skandynawowie są w tym sezonie motorem napędowym Stali, zdobywając dla „Żurawi” bardzo cenne punkty. Podobnie można powiedzieć o Marcinie Nowaku. Krajowy lider drużyny z Rzeszowa prezentuje się dobrze i na pewno jest wartością dodaną do wyników żużlowców Pawła Piskorza.

Po ostatnich występach niewiadomymi są jednak Jesper Knudsen i Krystian Pieszczek. Duńczyk w Poznaniu zdobył jedenaście punktów, jednak dalej nie można być pewnym, czy było to przełamanie jego złej serii, czy jednorazowy wyskok. Warto zaznaczyć, że w awizowanym zestawieniu znalazł się Mateusz Świdnicki, jednak podobnie do starcia z PSŻ-em, prawdopodobnie będzie on zastępowany przez Duńczyka. Z kolei Polak pojechał zdecydowanie poniżej oczekiwań, nie przywożąc do mety ani jednego punktu.

Berntzon i Becker mają prowadzić do zwycięstwa

Po stronie H.Skrzydlewska Orła Łódź swoją dobrą dyspozycje będą chcieli pokazać Oliver Berntzon i Luke Becker. Obaj zagraniczni liderzy w ostatnich domowych spotkaniach prezentowali się bardzo dobrze, a niedzielny występ ma być kontynuacją tej serii. Prócz swoich liderów na pewno Maciej Jąder będzie liczył na Tomasza Gapińskiego, pokazującego się ostatnio z dobrej strony. Podobnie solidnych punktów zdobytych na torze można spodziewać się po Danielu Kaczmarku. Na korzyść gospodarzy przemawiać będzie formacja młodzieżowa. Mateusz Bartkowiak i Bartosz Nowak jadą bez zarzutów i mogą przyczynić się do zwycięstwa w meczu. Największą zagadką w zespole z Łodzi jest Benjamin Basso.

Spotkanie pomiędzy H.Skrzydlewska Orłem Łódź a Texom Stalą Rzeszów rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja z tego meczu będzie dostępna wyłącznie w serwisie Canal+ Online. Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco wyników pojedynku za pośrednictwem relacji live na naszej stronie.

Awizowane składy:

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

9.Luke Becker
10.Daniel Kaczmarek
11.Tomasz Gapiński
12.Benjamin Basso
13.Oliver Berntzon
14.Bartosz Nowak
15.Mateusz Bartkowiak
16.

Texom Stal Rzeszów

1.Marcin Nowak
2.Mateusz Świdnicki
3.Nicki Pedersen
4.Krystian Pieszczek
5.Jacob Thorssell
6.Wiktor Rafalski
7.Kryspin Jarosz
8.
436353113 1108400873533326 3799076805815460424 n
Fot. Jakub Malec
Orzeł Łódź
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *