Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ogromne zmiany w Ostrowie. Berntzon zdradził, kto przyjdzie w jego miejsce

Najstarszy turniej żużlowy w Polsce
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Ogromne zmiany w Ostrowie. Berntzon zdradził, kto przyjdzie w jego miejsce

Arged Malesa Ostrów pożegnała się z rywalizacją o awans do PGE Ekstraligi. Spadkowicz z elity okazał się zdecydowanie gorszy od zielonogórskiego Falubazu, co było do przewidzenia. Teraz przed ostrowskim klubem nowe wyzwania. Kadra drużyny znacznie zmieni się przed sezonem 2024.

Po ostatnim meczu sezonu dla Arged Malesy z dziennikarzami portalu infoostrow.pl rozmawiał trener Mariusz Staszewski. Szkoleniowiec odniósł się do pytania o przyszłość Grzegorza Walaska, jasno stawiając sprawę, że nie zostanie on w klubie na przyszły sezon. Podobnie sprawa ma wyglądać z kilkoma innymi zawodnikami.

– W przypadku Grzegorza Walaska w zasadzie od początku sezonu było pewne, że nie będzie go z nami w kolejnym. Potwierdzam, że mecz w Zielonej Górze był ostatnim dla kilku zawodników.

W tym roku nie będą to kosmetyczne zmiany, jak w poprzednich sezonach. Będą to bardzo duże zmiany jeśli chodzi o kadrę naszego zespołu. – dodał Staszewski.

Z zespołem poza Walaskiem pożegna się niemal na pewno Oliver Berntzon, który powiedział o tym również w rozmowie z portalem infoostrow.pl po meczu. Szwed na odchodne rzucił również nazwisko swojego następcy. Według jego informacji ma być to Chris Holder.

To raczej mój ostatni mecz w barwach ostrowskiej drużyny. Z tego, co wiem, w moje miejsce ma przyjść Chris Holder.

Z Ostrowem pożegnać ma się również Matias Nielsen. Kibice jednak mogą liczyć na kilka ciekawych transferów. Już samo nazwisko Chrisa Holdera może zwiastować spore ambicje klubu w przyszłym sezonie. Wiadomo, że w orbicie zainteresowań są także inni zawodnicy, którzy jeżdżą w tym sezonie w PGE Ekstralidze. W zespole dzięki pozostaniu Mariusza Staszewskiego zostają także juniorzy: Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *