Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Niepewna przyszłość żużla w Rawiczu! Jest komunikat klubu!

przyszłość żużla

Autor: Jakub Żak

Niepewna przyszłość żużla w Rawiczu! Jest komunikat klubu!

Od 2018 Kolejarz Rawicz stanowi drużynę rezerw Fogo Unii Leszno. Umowa była korzystna dla obu stron, bo “Niedźwiadki” miały dobrych zawodników i wsparcie finansowe, a “Byki” miejsce, w którym mogli objeżdżać się młodzi zawodnicy. Sytuację ma jednak skomplikować U24 Ekstraliga, bo to właśnie tam będą teraz startować młodzi żużlowcy Unii, co komplikuje sytuację Kolejarza.

W tej sprawie klub z Rawicza w przeddzień rewanżu z Landshut Devils opublikował w mediach społecznościowych niepokojące oświadczanie:

“Szanowni Kibice, przed nami ostatni mecz sezonu 2021 na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu. Był to dla nas sezon pełen emocji, wielu pasjonujących meczów, ale też sezon, w którym pokazaliśmy, że w Rawiczu może zagościć żużel na najwyższym poziomie. Nowe rozdanie, o którym mówiliśmy przed sezonem, okazało się być strzałem w przysłowiową setkę. Stworzyliśmy solidną, dobrze rozumiejącą się drużynę, o czym świadczy fakt jazdy w play-off, pojawił się nowy prezes – właściciel firmy Metalika Recycling Pan Sławomir Knop, który przejął i odbudował Kolejarza, poświęcając na ten cel mnóstwo energii oraz swoich pieniędzy, mieliśmy Was – kibiców, licznie odwiedzających stadion, gdzie zawsze tworzyliście świetną atmosferę, poprawiliśmy wygląd domowego obiektu oraz wizerunek klubu. Nawet nasze najbardziej optymistyczne myśli nie zakładały aż tak dobrego scenariusza – dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Kolejarz Rawicz 2021!

Niestety, w związku ze zmianami regulaminowymi w PGE Ekstralidze, jest to również ostatni mecz, w którym możemy liczyć na wsparcie klubu Unia Leszno. Przez cały czas trzymaliśmy się hasła #MocniRazem, dzięki czemu wspólnie pracowaliśmy dla dobra naszych drużyn, szkolenia, jak i rozwoju całej dyscypliny. W przyszłym roku, w związku ze startem nowej ligi U24, nie będzie możliwy start młodych zawodników Unii. Stawia to w bardzo trudnej sytuacji nasz klub i niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zagwarantować tego, czy w przyszłym roku speedway zagości w Rawiczu. Liczymy, na dobrą wolę i gest, w szczególności samorządu, a także nowych potencjalnych sponsorów oraz Was – kibiców, by żużel w Rawiczu mógł nadal istnieć i rozwijać się. Przed nami trudny okres, w którym możliwe są na nasze nieszczęście wszystkie scenariusze. Liczymy na Wasze wsparcie, trzymajcie kciuki i do zobaczenia jutro na ostatnim meczu!”

Reklamy

Zniknięcie Rawicza z żużlowej mapy jest oczywiście scenariuszem bardzo pesymistycznym, ale niestety realnym. Z pewnością byłaby to spora strata zarówno dla lokalnych kibiców, jak i dla całej 2. Ligi Żużlowej. Mecze z udziałem Kolejarza przynosiły sporo emocji, a bez tego zespołu rozgrywki na najniższym poziomie nie będą już takie same. Cała sytuacja pokazuje negatywny aspekt U24 Ekstraligi, której powstanie może doprowadzić do upadku ważnego ośrodka.

241670697 4356196334435218 2757820449180946003 n
Niepewna przyszłość żużla w Rawiczu! Jest komunikat klubu! 2

fot. Sandra Rejzner, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×