Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Najlepszy występ Stojanowskiego w PGE Ekstralidze „Jestem bardzo wdzięczny trenerowi, że na mnie postawił”

Stojanowskiego
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Najlepszy występ Stojanowskiego w PGE Ekstralidze „Jestem bardzo wdzięczny trenerowi, że na mnie postawił”

Jakub Stojanowski w ostatnim spotkaniu zanotował swój najlepszy występ w PGE Ekstralidze w karierze. W zaległym pojedynku przeciwko Fogo Unii Leszno na swoim koncie zapisał 8 punktów i bonus. Młodzieżowiec Stali zanotował dwa indywidualne zwycięstwa, jedno w wyścigu juniorów, a drugą po tym jak poradził sobie na dystansie z Nazarem Parnitskyim.

W tamtym roku jeździłem DMPJ i U24, a tej ligi po prostu nie było, wszedłem gdzieś tam pod koniec. Są to totalnie inne zawody i człowiek musi się nauczyć, jak to wszystko wygląda. – powiedział dla mediów klubowych Stojanowski.

Na ten sezon Jakub Stojanowski otrzymał olbrzymi kredyt zaufania od sztabu gorzowskiej drużyny. W listopadzie wypożyczony do H.Skrzydlewska Orła Łódź został Mateusz Bartkowiak, więc Stojanowski ma zapewnione miejsce w składzie w tym sezonie i odpłaca się dobrymi występami, notując w tym sezonie po siedmiu spotkaniach 1,364 punktów na bieg.

– Jestem bardzo wdzięczny trenerowi, że na mnie postawił. Wiem, że nawet gdyby mi nie wyszło danego dnia, to zawsze mam następny do poprawy, a nie jeżdżę z nożem na gardle, że muszę się pokazać, bo mogę już nie pojechać. – przyznał.

MAAS 050524 66
Fot. Marta Astachow
Stali Gorzów
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *