Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Nazar Parnitskyi opowiedział o swoim debiucie w PGE Ekstralidze

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Nazar Parnitskyi opowiedział o swoim debiucie w PGE Ekstralidze

W ubiegłym roku w PGE Ekstralidze zadebiutował Nazar Parnistkyi, młody zawodnik w znakomitym stylu przedstawił się światu zdobywając dwie trójki w trzech wyścigach zapewniając przy tym wygraną Fogo Unii w meczu z Apatorem Toruń.

Niespodziewana szansa

Po kontuzji Chrisa Holder, której nabawił się w Grudziądzu szansę po raz pierwszy w najlepszej lidze świata otrzymał Nazar Parnitskyi. Żużlowiec z Ukrainy odjechał trzy biegi w tym spotkaniu zdobywając sześć punktów. Na szczególną uwagę zasługiwały dwa wyścigi, w których 17-latek dojechał do mety na pierwszej pozycji. W magazynie Best Speedway TV Parnitskyi opowiedział o stresie jaki mu towarzyszył podczas debiutu.

Jasne, w Ekstralidze pierwszy bieg i bardzo się stresowałem, ale później po pierwszym biegu było już trochę tego luzu. Trener później mnie nie wystawił na następny bieg to mogłem się skupić, zrozumieć gdzie popełniam błędy, zmienić przełożenie i następne biegi były lepsze.

Starty w Ekstralidze U24

Przed startem w PGE Ekstralidze Parnitskyi rywalizował w Ekstralidze U24, gdzie rozjeżdżał się na torach najlepszej ligi świata. Na przestrzeni całego sezonu osiągnął bardzo dobrą średnią 2,25 punktów na bieg, co dało mu 11 miejsce w klasyfikacji tych rozgrywek.

Tak dokładnie, zupełnie inna jazda, można dużo czegoś się nauczyć i musisz się nauczyć, bo jak nie będziesz umiał to nie będziesz robił punktów.

Debiut nieidealny

W 12 wyścigu meczu z Apatorem Toruń Parnitskyi zapewnił zwycięstwo Fogo Unii Leszno i dwa punkty do ligowej tabeli. Podczas tego spotkania 17-latek mógł liczyć na Janusza Kołodzieja oraz jednego z mechaników Jaimona Lidsey’a. Podczas magazynu Best Speedway TV krótko opowiedział o błędach podczas debiutu oraz dobrych zmianach w motocyklu, które mu pomogły dołożyć dwie trójki na swoje konto.

Mi się wydaje, że w pierwszym wyścigu największym błędem był ten stres i miałem jakby taką rwaną jazdę i przez to popełniałem błędy, start też nie był jakiś dobry później były lepsze i tak samo zmieniliśmy przełożenia w motorze i było już lepiej.

Parniicki
Fot. Roman Biliński
367750724 809457427854697 1720088706112708844 n
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *