Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Na co będzie stać Dominika Kuberę w cyklu Grand Prix? Były menadżer zawodnika odpowiada

Dominika Kuberę
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Na co będzie stać Dominika Kuberę w cyklu Grand Prix? Były menadżer zawodnika odpowiada

Stałe dzikie karty na przyszły sezon cyklu Grand Prix obiły się swego czasu szerokim echem. Nominacje włodarzy cyklu wywołały spore kontrowersje, gdyż szansy nie otrzymali między innymi Maciej Janowski. Jednym z beneficjentów tych decyzji stał się Dominik Kubera.

Leszczynianin otrzymał dziką kartę i dzięki temu zadebiutuje w przyszłym sezonie w roli stałego uczestnika. Już wcześniej występował on w turniejach Grand Prix, zdobywając nawet 2 razy miejsce na podium w 2021 roku na stadionie w Lublinie. W całym tamtym sezonie, dzięki byciu trzecim rezerwowym cyklu udało mu się wystąpić jeszcze w Malilli. Teraz czeka go jeszcze większe wyzwanie, które wiąże się z rolą, jaką wychowanek Unii Leszno będzie odgrywał.

Na Kuberze z racji bycia w gronie stałych uczestników będzie ciążyła większa presja, niż byłoby to podczas pojedynczych zawodów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest on bardzo utalentowanym zawodnikiem i na pewno powalczy on o podia w poszczególnych turniejach, a kto wie, może nawet będzie liczyć się w walce o coś więcej, jak było to w przypadku Jacka Holdera podczas minionej kampanii cyklu Grand Prix.

O szansach 24-letniego zawodnika Motoru Lublin w zmaganiach o mistrzostwo świata wypowiedział się jego były trener. Piotr Baron w naszym magazynie powiedział, że pierwszy sezon dla Kubery może być ciężki, jednak jest on bardzo utalentowanym zawodnikiem i z pewnością ma szansę na ogromny sukces w przyszłości.

„Ja Dominikowi życzę, żeby spokojnie mógł pojechać o mistrzostwo świata. Jest to świetny zawodnik, ale pierwszy rok zawsze się płaci frycowe w Grand Prix i pewnie Dominik też będzie za to płacił, ale na pewno ma ogromną przyszłość przed sobą, jest doskonałym startowcem, świetnym sportowcem. Możemy tylko trzymać za niego kciuki i życzyć mu jak najlepiej” – mówił Piotr Baron w naszym magazynie.

Dominik Kubera był małą niespodzianką nominacji na stałych uczestników cyklu Grand Prix 2024. Z perspektywy czasu jest on jednak wyborem, mogącym dodać trochę świeżości do stawki. Dzięki temu szansę na starty w elitarnym cyklu może dostać zawodnik, który po części zasługiwał na wyróżnienie. Jak zaprezentuje się Dominik Kubera w mistrzostwach świata 2024? Przekonamy się za rok.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *