Żużel - Best Speedway Tv

Hit pierwszej kolejki - Motor podejmie Spartę! [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hit pierwszej kolejki – Motor podejmie Spartę! [ZAPOWIEDŹ]

Motor

Hit pierwszej kolejki – Motor podejmie Spartę! [ZAPOWIEDŹ]

Hit pierwszej kolejki – tak okrzyknięto ten mecz i ciężko nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Bo o to po raz pierwszy w sezonie mają się spotkać dwaj pretendenci do tytułu. Wrocław zdążył już odjechać dwa spotkania i w obu odniósł zwycięstwo. Lublin ma za sobą dopiero jeden mecz. A kto wyjdzie zwycięsko ze starcia przy Z5?

Oskar Fajfer po potyczce w Częstochowie: Remis na terenie Włókniarza chyba każdy by wziął „w ciemno”

Mecz pomiędzy tymi drużynami miał się odbyć w Niedzielę Wielkanocną, ale pogoda skutecznie przeszkodziła w przygotowaniu toru przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie. Spotkanie zostało przełożone na dzisiaj i już o 20:30 będzie można zobaczyć zmagania żużlowców na torze.

Jednak spotkanie to niesie ze sobą mnóstwo pytań, a najważniejsze dotyczy toru, który nawet dla gospodarzy będzie stanowił zagadkę, ponieważ nie mieli oni okazji odbyć porządnych treningów. Odpada więc atut toru, a mecz będzie należał do tych, którzy szybciej zrozumieją warunki panujące nad Bystrzycą.

Goście z Wrocławia odjechali do tej pory dwa spotkania, jedno u siebie i jedno na wyjeździe. W obu tych meczach nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Pierwszym przeciwnikiem Sparty była FOGO Unia Leszno, która mimo świetnej postawy Janusza Kołodzieja nie dała rady gospodarzom. Żółto-czerwoni wygrali przewagą 14 punktów i pewnie uplasowali się na szczycie tabeli.

Tydzień później Spartanie wybrali się do Torunia, gdzie wygrali spotkanie dokładnie taką samą różnicą punktów jak z Lesznem. Czy Betard Sparta Wrocław podtrzyma dobrą passę i pokona Mistrzów Polski? Drużyna z Dolnego Śląska wydaje się nie mieć słabych punktów, a przynajmniej tak było do wtorku. Podczas meczu U24 rozgrywanego pomiędzy juniorskimi drużynami Wrocławia i Lublina doszło do groźnego upadku Panicza.

Po tym zderzeniu junior Sparty został zabrany do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego pęknięcie żebra. Mateusz Panicz jest podstawowym juniorem wrocławian i miał jechać w dzisiejszym spotkaniu. Na tą chwilę nie ma oficjalnej informacji o tym, kto miałby go zastąpić.

Reklamy

Mistrzom Polski na żużlu udało się do tej pory odjechać jedno spotkanie, z Włókniarzem. Mecz ten dostarczył wiele emocji i zakończył się zwycięstwem Koziołków. Różnica wynosiła osiem punktów na korzyść PLATINUM Motor Lublin. Najsłabszym punktem formacji z Lublina okazał się Lindgren, który przywiózł tylko dwa punkty z bonusem. Spotkanie z Częstochową miało miejsce dwa tygodnie temu, w tym samym czasie dzisiejsi rywale Motoru odjechali dwa spotkania.

Brak treningów na własnym torze oraz przerwa pomiędzy meczami zdecydowanie nie pomaga gospodarzom. Lubelskich kibiców może pocieszać fakt, że część drużyny miała możliwość wystartować w reprezentacji. Jednak czy to wystarczy, by zatrzymać rozpędzoną Spartę?

W Lublinie zapowiada się niesamowicie ciekawe widowisko, które powinno dostarczyć wielu emocji kibicom obu drużyn, jak i postronnym obserwatorom. Zmagania na torze nad Bystrzycą będzie można oglądać w Canal+ Sport 5 lub wysłuchać relacji w Radiu Freee. Start spotkania 20:30!

Poniżej zaprezentowane są awizowane składy na piątkowy mecz:

BETARD SPARTA WROCŁAW:

1. Tai Woffinden
2. Dan Bewley
3. Artem Laguta
4. Piotr Pawlicki
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Mateusz Panicz

PLATINUM MOTOR LUBLIN:

9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kacper Grzelak
15. Mateusz Cierniak

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×