Żużel - Best Speedway Tv

Michał Świącik dla magazynu “Czas na Częstochowę”: Będziemy walczyć o to, aby na naszych szyjach zawisł medal z jak najlepszego kruszcu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Michał Świącik

Michał Świącik dla magazynu “Czas na Częstochowę”: Będziemy walczyć o to, aby na naszych szyjach zawisł medal z jak najlepszego kruszcu

Michał Świącik dla magazynu “Czas na Częstochowę”: Będziemy walczyć o to, aby na naszych szyjach zawisł medal z jak najlepszego kruszcu

Prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik na samym początku roku opowiedział w wywiadzie dla magazynu „Czas na Częstochowę” wydawanym przez Gazetę Regionalną o zmianach w składzie i planach na przyszły sezon. Dlaczego prezesowi skończyła się cierpliwość do Fredrika Lindgrena? Co zadowoli go w przyszłym sezonie? Oto najciekawsze fragmenty rozmowy. 

Włókniarz zakończył sezon 2022 z brązowym medalem. Choć finał był na wyciągnięcie ręki, prezes po raz kolejny podkreślił, że nie jest zawiedziony końcowym wynikiem swojego klubu.

Jason Doyle o mistrzostwach Australii: Wszyscy zawodnicy prezentują wysoki poziom

“Zdobycie jednego z medali jest dużym sukcesem i zapisaniem się w historii polskiego żużla. Tego brązowego medalu nikt już nam nie zabierze, a dzięki dobrej jeździe zespołu powiększyliśmy klubową kolekcję o kolejny ważny krążek. Czy jest niedosyt? Nie. Ten brąz to radość”.

Do sezonu 2023 drużyna z Częstochowy przystąpi w dość poważnie przemeblowanym składzie. Przede wszystkim w zespole będzie nowa para juniorów, po tym, jak w wiek seniora wkroczyli zarówno Jakub Miśkowiak, jak i Mateusz Świdnicki. O sile formacji młodzieżowej będą stanowili najprawdopodobniej Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec.

“Franek w 2022 roku był wypożyczony do Wilków Krosno i udowodnił, że potrafi jeździć. […] Jest zawodnikiem, który dwa lata wcześniej w klasie 250cc w barwach Włókniarza zdobył Puchar Polski, więc ten chłopak ma papiery do jazdy. Nie inaczej jest z Kajtkiem Kupcem, który wymaga dopracowania. Kacper Halkiewicz też w 2022 pokazywał się z dobrej strony”. – powiedział w rozmowie dla Gazety Regionalnej Michał Świącik.

Z zespołem pożegnała się także trójka seniorów: Jonas Jeppesen, Bartosz Smektała oraz Fredrik Lindgren. Wszyscy trzej spisywali się w Częstochowie poniżej oczekiwań, natomiast decyzje o pożegnaniu się z zawodnikami nigdy nie należą do najłatwiejszych. Prezes Świącik podkreśla, że będzie dobrze wspominał współpracę z byłymi już zawodnikami, jednak chce spróbować nieco innej koncepcji.

Reklamy

“Współpracę z Bartkiem wspominam bardzo dobrze. Natomiast nasze drogi się rozstają. Jest inna koncepcja budowy zespołu i “Smyku” wraca do Leszna”. – tak Michał Świącik krótko skomentował pożegnanie z Bartoszem Smektałą.

MAGAZYN ŻUŻLOWY kliknij TUTAJ (dalsza część tekstu pod materiałem wideo)

Jeśli chodzi o Fredrika Lindgrena, prezes Włókniarza przyznał, że niepokoją go problemy zdrowotne Szweda, dlatego ostatecznie postanowił, że jego kariera w Częstochowie zakończy się na pięciu latach wspólnych startów. 

“Ja za te wszystkie lata dziękuję ślicznie Fredrikowi za walkę dla Włókniarza. Jednak były momenty w tym sezonie, że pojawił się znak zapytania, czy Fredrik jest w stanie dalej nas reprezentować. […] Fredrika nie było też z nami przez kilka spotkań… To dało nam kilka znaków zapytania. Czy zawodnik jest w pełni dyspozycyjny, czy w przyszłym sezonie będzie się ścigał we wszystkich meczach”?

Na miejsce doświadczonego Szweda przychodzi Mikkel Michelsen, o którego Michał Świącik zabiegał już od dobrych kilku lat:

“Gdzieś zawsze nadawaliśmy na tych samych falach, jeśli chodzi o żużel. Ja się cieszę, że nastąpił kontakt między teamem Mikkela i nami. Dograliśmy szczegóły. Mikkel mieszka w Rybniku, więc blisko Częstochowy. To młody i utalentowany zawodnik”.

Na sam koniec Michał Świącik opowiedział o planach na przyszły sezon. Czy i tym razem brązowy medal go zadowoli? Sądząc po przytoczonej niżej wypowiedzi, jest to bardzo wątpliwe. 

“Trzeba mówić głośno, że chcemy walczyć o to, co najlepsze. Prosto jednak nie będzie, bo inne zespoły też będą mocne. […] Myślę, że będą ciekawe i ładne mecze. Przy tym potencjale drużyn losy medali zostaną rozdzielone na finiszu ligi. Będziemy walczyć o to, by na naszych szyjach zawisł medal z jak najlepszego kruszcu”.

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×