Żużel - Best Speedway Tv

Max Fricke wraca do elity! Ofensywa transferowa w Grudziądzu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Max Fricke

Max Fricke wraca do elity! Ofensywa transferowa w Grudziądzu

Max Fricke wraca do elity! Ofensywa transferowa w Grudziądzu

Max Fricke po roku przerwy wraca do PGE Ekstraligi. Uczestnik cyklu Grand Prix po przygodzie na zapleczu zdecydował się opuścić Falubaz Zielona Góra i przenieść do GKM-u Grudziądz. Australijczyk ma być twarzą nowego projektu w GKM-ie.

Max Fricke w sezonie 2022 był jedną z gwiazd eWinner 1 Ligi. Uczestnik cyklu Grand Prix w sezonie 2022 zdobył najwięcej punktów (209) i wygrał najwięcej biegów (51) w całej lidze. W minionym sezonie uzyskał on średnią biegopunktową na poziomie 2,309. Po kapitalnym sezonie zdecydował się on na transfer do GKM-u i tym samym wraca do PGE Ekstraligi po roku przerwy.

W Grudziądzu działacze tworzą zupełnie nowy zespół i Max ma być twarzą tego projektu. W klubie niekwestionowaną gwiazdą ma być Nicki Pedersen, który miniony sezon zakończył zbyt wcześnie, ze względu na kontuzję, jednak to właśnie z młodym Australijczykiem wiązane są największe nadzieje.

Gleb Chugunov odchodzi ze Sparty Wrocław

Max Fricke to dwukrotny medalista Speedway of Nations (złoty – 2022 oraz brązowy 2019), Indywidualny Mistrz Świata Juniorów (2016) oraz Drugi Wicemistrz (2017), srebrny (2016 i 2017) oraz brązowy (2015) medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, dwukrotny złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Australii (2019, 2020). Ze Spartą Wrocław wywalczył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski (srebrny – 2019 oraz brązowy – 2018 i 2020).

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Max Fricke wraca do elity! Ofensywa transferowa w Grudziądzu

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×