Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Wysoka wygrana Lejonen – podsumowanie czwartkowego spotkania w lidze szwedzkiej. Lejonen Gislaved – Dackarna Målilla 55:35

Lejonen

Autor: Edyta Wojdeł

Wysoka wygrana Lejonen – podsumowanie czwartkowego spotkania w lidze szwedzkiej. Lejonen Gislaved – Dackarna Målilla 55:35

Dzisiejszego wieczoru 11.08 o godz. 19:00 rozegrany został kolejny mecz w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Lejonen Gislaved podejmowało na domowym owalu drużynę Dackarna Målilla i umocniła swoją pozycję w szwedzkiej klasyfikacji wygrywając w stosunku 55 do 35.

Za nieobecnego Macieja Janowskiego goście z Dackarny stosowali dziś zastępstwo zawodnika. Bieg rozpoczynający zmagania szwedzkich drużyn zakończony został remisem, a przez linię mety jako pierwszy przejechał zawodnik gości – Rasmus Jensen. Jednakże już w kolejnych biegach Lwy z Gislaved wyraźnie pokazały jak pewnie czują się na własnym torze. Gospodarze dwa biegi wygrali w stosunku 5 do 1 i 4 do 2.

Druga seria startów została rozpoczęta dwoma remisami, ale już po szóstym biegu przewaga żużlowców Lejonen wynosiła dziesięć punktów. Bieg siódmy i ósmy ponownie zdecydowanie należały do gospodarzy, a ich przewaga została powiększona o kolejne sześć punktów.

Dzisiejszego dnia numer serii startów zdecydowanie wyznaczał liczbę zremisowanych w niej biegów. W trzeciej kolejce trzy pierwsze biegi zakończone zostały remisem. Niestety w ostatnim biegu defekt Rasmusa Jensena dał zawodnikom Lejonen kolejne zwycięstwo.

W ostatniej serii wyścigów bieg trzynasty oraz pierwszy bieg nominowany ponownie zostały wygrane przez gospodarzy. Lwy z Gislaved w tym momencie osiągnęły dwudziestoczteropunktową przewagę. Bieg piętnasty był jedynym, który wygrali goście z Målilli i to w stosunku pięć do jednego. Tak na prawdę sprawiło to jedynie, iż porażka Dackarny zmniejszyła się do dwudziestu punktów.

Dackarnie Målilla zdecydowanie dała się we znaki nieobecność Macieja Janowskiego. Godnie starał się go zastąpić Rasmus Jensen, który w sześciu startach zdobył trzynaście punktów. Słabą dyspozycją wykazał się natomiast Jachob Thorssell, który zdobył zaledwie jeden punkt.

W drużynie Lejonen Gislaved, którego nie reprezentował dziś Bartosz Zmarzlik, najlepiej spisali się Jarosław Hampel i Dominik Kubera. Obaj zawodnicy zdobyli po dwanaście punktów. A najsłabszy wynik wykręcił Casper Henriksson – trzy punkty. Szwedzkie Lwy co raz bardziej zbliżają się do lidera klasyfikacji Bauhaus Ligan – Smederny Eskilstuna.

Ciekawostką całego meczu była jego oprawa. W celu przyciągnięcia większego grona kibiców bilety były za darmo. Na środku toru w Gislaved znajduje się tor kartingowy, na którym w przerwie meczu kibice mogli oglądać popisy małych samochodzików. Inna grupa dokonywała przejażdżki po torze żużlowym i pozdrowieniami zabawiała tłum. Czy w Polsce takie atrakcje byłyby w ogóle akceptowalne w trakcie rozgrywanego spotkania? Zdarzają się małe parady motocyklowe na meczach otwarcia, ale w trakcie sezonu, nasi kibice czarnego sportu muszą zadowalać się jedynie jazdą żużlowców.

Lejonen Gislaved (55 pkt)
1. Jarosław Hampel (2, 3, 3, 3, 1) 12 pkt
2. Maksym Drabik (1, 3, 2, 3, 0) 9 pkt
2. Jakub Miśkowiak (2, 0, 1, 2) 5 pkt
3. Dominik Kubera (3, 3, 3, 3) 12 pkt
4. Oliver Berntzon (1, 2, 0, 1) 4 pkt
5. Mathias Thoernblom (3, 3, 1, 3) 10 pkt
6. Casper Henriksson (2, 0, 0, 1) 3 pkt

Dackarna Målilla (35 pkt)
1. Rasmus Jensen (3, 2, 3, 2, d, 3) 13 pkt
2. Maciej Janowski –
3. Jacob Thorssell (0, 1, 0, -, 0) 1 pkt
4. Filip Hjelmland (0, 1, 2, 0, 1, 2) 6 pkt
5. Brady Kurtz (2, 1, 2, 2, 1, 2, 2) 12 pkt
6. Viktor Trofimow (0, 1, 1, 0) 2 pkt
7. Ludvig Lindgren (1, 0, 0) 1 pkt

fot. Pascal Lindh

Fredrik Lindgren wyjaśnia swoją wcześniejszą niedyspozycję – „Czułem się, jakbym kroczył w kierunku ciemności, w której nie chcę być”

Wilki Krosno z Trans MF Landshut Devils nie dzisiaj, a w niedzielę

Tai Woffinden z kolejną odważną deklaracją: Jeśli wygram, rozbiorę się do naga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *