Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Kubera nie boi się intensywnego sezonu

Kubera
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Kubera nie boi się intensywnego sezonu

Za niecałe trzy tygodnie startują rozgrywki ligowe, a pod koniec kwietnia ruszamy z nowym sezonem Speedway Grand Prix. Tegoroczna walka o tytuł Mistrza Świata zapowiada się interesująco (chociaż już niektórzy przyznali tytuł Zmarzlikowi), a kilka nazwisk może nas zaskoczyć. Jedną z takich osób może być Dominik Kubera.

Kibice już od jakiegoś czasu domagali się przyznania dzikiej karty zawodnikowi Motoru, który wielokrotnie pokazał na torze, że ma papiery na ściganie. Zeszłoroczny gościnny występ w cyklu SPG nie był zbyt owocny i pewnie wielu nie chciałoby pamiętać wydarzeń z Warszawy. Ten rok może być pod tym względem dużo lepszy, chociaż by dlatego, że leszczynianin jedzie cały cykl.

-Na początku była radość, później był taki trochę strach, ale bardziej obawa, a później byłem z siebie dumny – przyznaje zawodnik Motoru w audycji Pięć Jeden.

Żużlowiec o przyznaniu dzikiej karty dowiedział się kilka dni po SGP w Toruniu i jak sam przyznał w wywiadzie starty w tym cyklu oraz rywalizacja z najlepszymi były jego dziecięcym marzeniem. Oprócz walki o tytuł Mistrza Świata, Kubera będzie rywalizował w Ekstralidze oraz w Szwecji, zapewne czekają go również starty w reprezentacji. Ten sezon będzie bardzo intensywny dla lubelskiego żużlowca, jednak jak sam przyznał stara się o tym nie myśleć, tylko dawać z siebie 100% w każdych zawodach.

Czy 2024 okaże się sezonem sukcesów dla Dominika Kubery? Czy może będzie to sezon pełen trudnych, ale potrzebnych lekcji? Przekonamy się już niedługo, jak będzie przebiegał ten czas dla leszczynianina.

20230820 DSC06837 1
Fot. Kazimierz Kożuch
345845571 6234730929975735 2713610801216587844 n
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *