Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Koniec prac torowych na arenie cyklu Grand Prix. Niedługo odbędzie się zamknięty trening

Grand Prix
Fot. AC Landshut

Autor: Krzysztof Choroszy

Koniec prac torowych na arenie cyklu Grand Prix. Niedługo odbędzie się zamknięty trening

Niemiecka runda Grand Prix, odbywająca się w Teterow, od dwóch lat przynosi ciągłe problemy z tamtejszym torem. Rok temu praktycznie nie nadawał się on do jazdy. Teraz było nieco lepiej, jednak nadal żużlowcy nie jechali płynnie po owalu za naszą zachodnią granicą. Sytuacja może się jednak niedługo zmienić.

Według informacji niemieckiego Nordkuriera na torze w Teterow jest już nowa nawierzchnia, a to za sprawą prac, które trwały tam i polegały na wywiezieniu bardzo dużej ilości starej nawierzchni. Pozostałą część zmieszano z nową, po czym rozłożono na 4400 metrach kwadratowych toru, który już niedługo zostanie przetestowany przez zawodników

21 października na Bergring Arenie mają pojawić się zawodnicy reprezentacji Niemiec, którzy przetestują nową nawierzchnię. W przyszłą sobotę w Teterow trenować będą między innymi Kai Huckenbeck, Martin Smoliński i Norick Blodorn. Trening nie będzie dostępny dla kibiców, gdyż tak zdecydowali włodarze obiektu. Na ten temat dla niemieckiego Nordkuriera wypowiedział się menadżer naszych zachodnich sąsiadów, Sascha Döner. Mówił on również, że będzie to okazja na przetestowanie nowych rozwiązań w obliczu przyszłego sezonu.

Tor jest nowy i jesteśmy do treningu pozytywnie nastawieni. Brak publiczności daje więcej spokoju i można lepiej pracować. Zawodnicy chcą spróbować również nowych rozwiązań w motocyklach pod kątem przyszłego sezonu — mówił dla Nordkuriera Sascha Döner.

Wymiana materiału może być ogromną szansą dla toru w Teterow, gdyż istnieje szansa na to, że problemy związane z nawierzchnią znikną. Wtedy właściciele obiektu będą mogli ubiegać się o dalszą organizację rund cyklu Grand Prix, a w obliczu stałej dzikiej karty dla Kaia Huckenbecka prawdopodobnie turniej w Niemczech nadal będzie w kalendarzu mistrzostw świata.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *