Przejdź do treści
Aktualności

Kolejny piękny gest ku pamięci Zenona Plecha

piękny gest
Autor: CyfraSport

Autor: Jan Kamiński

Kolejny piękny gest ku pamięci Zenona Plecha

Legenda polskiego żużla, bo tak powinniśmy mówić o postaci Zenona Plecha, musi być znana każdemu, kto przynajmniej trochę interesuje się historią żużla. Już niedługo, 25 listopada będziemy obchodzić trzecią rocznicę jego śmierci. Dla sportu zasłużył się zarówno jako zawodnik jak i trener.

Podczas lat, w których prezentował swoje umiejętności na torze, udało mu się zdobyć między innymi srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata w 1979 roku. Karierę klubową rozwijał w drużynach Stali Gorzów oraz Wybrzeża Gdańsk. W przygodzie podczas której pełnił rolę szkoleniowca trenował wspomnianą, wcześniej Stal lub chociażby reprezentację Polski. W ostatnim czasie Zenon Plech został kolejny raz uhonorowany, co ciekawe, w jego rodzinnych stronach, we wsi Zwierzyn, gdzie się wychował. Jego syn, Krystian Plech opublikował specjalne podziękowania z tej okazji.

Wielkie podziękowania dla Rady Gminy Zwierzyn i Wójta Gminy za uhonorowanie taty i nadanie nazwy skweru jego imieniem w jego rodzinnej miejscowości. Tutaj się urodził i wychował. Stąd wyjechał do Gorzowa, gdzie rozpoczął karierę. Wielka duma, że dalej żyje w pamięci – przekazał we wpisie na portalu x (dawniej Twitter).

Innymi przykładami takich inicjatyw może być, chociażby to, że imieniem legendy są sygnowane zawody Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Turniej ku pamięci ojca prowadzi także Krystian Plech, gdzie zaprasza młodych zawodników do rywalizacji na mini żużlu. Są to symbole, które pozwalają nam nieustannie utrzymywać pamięć o ludziach, którzy przez lata oddawali się temu sportowi i w dużej mierze dzięki nim, jesteśmy w stanie być dzisiaj częścią całkiem licznego grona sympatyków sportu żużlowego.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *