Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kolejne zwycięstwo Koziołków na własnym torze! Motor Lublin wiceliderem tabeli!

Kolejne zwycięstwo Koziołków na własnym torze! Motor Lublin wiceliderem tabeli!

Autor: Dominika Polesińska

Kolejne zwycięstwo Koziołków na własnym torze! Motor Lublin wiceliderem tabeli!

Niedzielne starcie Motoru Lublin i Betard Sparty Wrocław zakończyło się wynikiem 52:38. Lubelska drużyna ponownie pokazała, że jest bardzo szybka na własnym torze.

Świetny występ w wykonaniu Jarosława Hampela. Zawodnik zgromadził na swoim koncie 10 punktów oraz bonus w 4 wyścigach. Piątkowy upadek nie wpłynął na dyspozycję Hampela, który zaprezentował się jak za dawnych lat i został wybrany rajderem meczu. Bardzo dobry wynik zanotował również Duńczyk – Mikkel Michelsen (12+2) oraz Dominik Kubera (10+2). Juniorzy – Wiktor Lampart oraz Mateusz Cierniak nie zawiedli i do dorobku lubelskiej drużyny dołożyli  11 oczek z bonusem. Kapitan Koziołków – Grigorij Łaguta zdobył łącznie 6 punktów. Wygrał dwa biegi, jednak od lidera drużyny oczekiwano więcej. Krzysztof Buczkowi dorzucił do dorobku teamu 3 punkty.

Brak wrocławskiego lidera – Taia Woffindena postawił Motor Lublin w roli faworyta. Jeden z czołowych zawodników Sparty – Gleb Czugunow zdobył dla swojej drużyny 12 punktów z bonusem. W dobrej formie był również Artiom Łaguta. Wygrał dwa pojedynki z bratem i łącznie zgromadził na swoim koncie 11 oczek z bonusem. Punktacje wrocławskiej drużyny uzupełnił Maciej Janowski (9+2) oraz Daniel Bewley (5+2). Słabszy występ zaliczyli juniorzy. Przemysław Liszka zdobył 1 punkt, natomiast żadnego punktu nie przywiózł Michał Curzytek.

Mecz Motoru Lublin i Betard Sparty Wrocław zakończył 3. kolejkę PGE Ekstraligi. Runda 4. rozpocznie się 30.04 o godzinie 18.00. Rywalizować ze sobą będą drużyny z Torunia oraz Grudziądza.

fot. pge ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *