Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kędziora uspokaja: W tej chwili start Woryny nie jest zagrożony

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Kędziora uspokaja: W tej chwili start Woryny nie jest zagrożony

W piątkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa Tauron Włókniarza Częstochowa przed meczem z Platinum Motor Lublin. Na pytania dziennikarzy odpowiadali szkoleniowiec “Lwów” Lech Kędziora oraz młodzieżowiec drużyny, Kajetan Kupiec.

W niedzielę w PGE Ekstralidze bez gwiazd?! DME w Pardubicach przełożone

Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu Kacpra Woryny. Rybniczanin nadal odczuwa skutki upadku w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Ku zaskoczeniu wszystkich nie wystartował on w sobotnim meczu w Grudziądzu. Teraz jednak najprawdopodobniej będzie do dyspozycji trenera:

Kacper do tej pory walczy z bólem i jest pod stałą opieką lekarzy i fizjoterapeuty. Mamy kontakt z nim. W tej chwili jego start nie jest zagrożony, a więcej będziemy wiedzieli po jego próbnych kółkach, które wykręci na torze. Miejmy nadzieję, że Kacper będzie z nami walczył – powiedział Lech Kędziora.

Zapytany o to, jak ocenia częstochowski tor i spasowanie z nim jego zawodników, szkoleniowiec Włókniarza odpowiedział w swoim stylu:

Tor kształtu żadnego nie zmienił. Jest on w dalszym ciągu okrągły. W tej chwili jest przykryty plandekami zgodnie ze statusem meczu zagrożonego. No i cóż, czekamy tylko na prognozy pogody, dobre na mecz, jeśli chodzi o niedzielę.

Reklamy

Lech Kędziora potwierdził także, że Anton Karlsson znajdzie się w częstochowskim zespole jako rezerwowy.

Kajetan Kupiec odpowiedział z kolei na pytanie dotyczące jego współpracy z drugim z młodzieżowców Włókniarza – Frankiem Karczewskim. Urodzony w 2005 roku zawodnik bardzo ceni sobie relację z o rok młodszym kolegą.

Z Frankiem znamy się już długo. Współpracujemy, tak to można nazwać, cały czas rozmawiamy, przygotowujemy się jako para do meczów. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocowała i pociągniemy to jak najdłużej. – powiedział Kupiec

Start do pierwszego biegu spotkania między Tauron Włókniarzem Częstochowa a Platinum Motorem Lublin już w niedzielę, 16 kwietnia o godzinie 19:15.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×