Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Każdy punkt na wagę złota — zapowiedź Moje Bermudy Stal Gorzów — zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Stal Gorzów

Autor: Aleksandra Gucia

Każdy punkt na wagę złota — zapowiedź Moje Bermudy Stal Gorzów — zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

2 września na stadionie Edwarda Jancarza zostanie rozegrany pierwszy półfinał PGE Ekstraligi. Stal Gorzów podejmie Włókniarza Częstochowa, a rewanż odbędzie się w niedzielę.

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania, jednak goście są w znakomitej formie, udowodnili to pod koniec rundy zasadniczej, jako jedyni pokonali lidera rozgrywek – Motor Lublin, a w ćwierćfinale wygrali ze Spartą. Piątkowe starcie tych ekip zapewne będzie bardzo emocjonujące.

Czy Motor kolejny raz zdobędzie Motoarene? Czas na decydujące starcia o finał PGE Ekstraligi!

Stal Gorzów do tego meczu przystąpi bez kontuzjowanego Andersa Thomsena. Za Duńczyka stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Liderami żółto-niebieskich są Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Obaj byli najskuteczniejszymi zawodnikami w starciu z Toruniem. Fani czarnego sportu z miasta nad Wartą mają nadzieję, że Szymon Woźniak dołączy do Zmarzlika i Vaculika. Niestety, ale w gorzowskiej ekipie najsłabszym ogniwem jest Patrick Hansen.

Krzysztof Gałańdziuk przed meczem półfinałowym For Nature Solutions Apatora Toruń z Motorem Lublin

Żużlowiec bardzo się stara i chce zdobywać punkty, jednak nie wychodzi mu to zbyt dobrze. Klub zaoferował sprzętowe wsparcie dla Duńczyka i być może Patrick w meczu z Częstochową będzie cieszył swoją zdobyczą punktową kibiców. Formacja juniorska żółto-niebieskich to Oskar Paluch i Mateusz Bartkowiak. Oskar Paluch w ostatnim meczu zdobył dwie trójki, fani z Gorzowa mają nadzieję na powtórkę. Pod numerem 16. pojedzie Wiktor Jasiński, który w niedzielnych zawodach zaprezentował się bardzo dobrze.

Atutem zespołu Lecha Kędziory jest bez wątpienia postawa Kacpra Woryny, który ze spotkania na spotkania prezentuje coraz lepszą formę. Biegi z jego udziałem są niesamowite. Leon Madsen na każdym meczu daje z siebie wszystko. Dobrze prezentuje się także Fredrik Lindgren. Miłośnicy Lwów liczą na lepszy występ Bartka Smektały. Pod 4. zobaczymy Jonasa Jeppesena, który jest najsłabszym zawodnikiem w zespole spod Jasnej Góry. Jednak Włókniarz ma dwóch solidnych i doświadczonych młodzieżowców Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego.

W tym meczu każdy punkt będzie na wagę złota. Kibice na stadionie i przed telewizorami liczą na ciekawe widowisko. Która drużyna okaże się lepsza? Ile punktów zdobędzie Bartosz Zmarzlik? Jaki będzie końcowy wynik? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w piątkowy wieczór. Początek meczu o godzinie 18:00.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Patrick Hansen
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×