Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Motor kolejny raz zdobędzie Motoarene? Czas na decydujące starcia o finał PGE Ekstraligi!

Czy Motor

Autor: Aleksandra Bronisz

Czy Motor kolejny raz zdobędzie Motoarene? Czas na decydujące starcia o finał PGE Ekstraligi!

Dojechaliśmy do najciekawszej części sezonu. W piątek, 2 września rozpoczynają się półfinały najlepszej ligi świata. Ze względu na 6-drużynowe play-offy jedna drużyna dostawała się do półfinałów jako “lucky loser”. Tym zespołem był Apator Toruń, który zmierzy się z najlepszą drużyną, czyli Motorem Lublin.

Toruńskie Anioły ledwo wygrały na swoim torze z kontuzjowaną Stalą Gorzów, a później w rewanżu nie miały szans na gorzowskim Jancarzu. Aby wygrać z silną drużyną z Lublina, która rozpędzona zmierza do finału, torunianie muszą coś zmienić. Mimo silnego składu na papierze w każdym meczu ktoś zawodzi. Drużynę tworzy czterech głównych zawodników, którzy występują również w Grand Prix: Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Jack Holder i Robert Lambert. Tylko ten ostatni ma równe występy.

Robert Lambert przed dwumeczem o finał PGE Ekstraligi: Presja jest na drużynie z Lublina

Reszta jeździ w kratkę i prawdopodobnie to jest powodem gorszych spotkań. Ciężko szukać winy wśród młodzieżowców, ponieważ są niedoświadczonymi zawodnikami i dopiero się uczą, a jednak mimo to zdobywają ważne punkty dla zespołu. Mowa tutaj o Denisie Zielińskim i Krzysztofie Lewandowskim.

Drużyna Motoru Lublin od początku sezonu pokazuje, że jest rozpędzona i chce wjechać do finału. Są na dobrej drodze. Aby się to stało, muszą pokonać w dwumeczu Apator Toruń. Pierwszy mecz odbędzie się na Motoarenie. Lubelskim zawodnikom najwidoczniej odpowiada ten tor, ponieważ odkąd weszli do Ekstraligi, nie przegrali na toruńskim owalu. W tym sezonie wystąpili tam bez kontuzjowanego Dominika Kubery, a mimo to i tak wyjechali z Torunia z tarczą. Motor Lublin ma 3 zawodników, którzy zasługują na miano liderów.

Mowa o Dominiku Kuberze, Jarosławie Hampelu i Mikkelu Michelsenie. Od dłuższego czasu świetnie się prezentują na różnych torach i kończą z dwucyfrówkami. Działacze Motoru mogą się martwić o postawę Maksyma Drabika i młodzieżowców, którzy są ostatnio swoimi cieniami. Być może zmobilizują się na półfinały i będziemy oglądać ich formę, którą prezentowali na początku sezonu.

Skład For Nature Solutions Apator Toruń:

 1. Patryk Dudek
 2. Jack Holder
 3. Paweł Przedpełski
 4. ZZ
 5. Robert Lambert
 6. Mateusz Affelt
 7. Krzysztof Lewandowski

Skład Motor Lublin:

 1. Mikkel Michelsen
 2. Maksym Drabik
 3. Jarosław Hampel
 4. Fraser Bowes
 5. ZZ
 6. Mateusz Cierniak
 7. Wiktor Lampart

fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *