Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jan Kvech o przyszłym sezonie: „Czekają mnie bardzo duże wyzwania”

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Jan Kvech o przyszłym sezonie: „Czekają mnie bardzo duże wyzwania”

22-letni Czech w przyszłym sezonie zadebiutuje jako stały uczestnik cyklu Grand Prix oraz najprawdopodobniej z Enea Falubazem Zielona Góra pojedzie w PGE Ekstralidze. Natomiast ten rok zakończył z kontuzją przez co opuścił finał 1. Ligi.

Jan Kvech w tym sezonie reprezentował barwy ROW-u Rybnik, do którego był wypożyczony z Enea Falubazu Zielona Góra. Obie drużyny wystąpiły w finale rozgrywek 1.ligi jednak jemu nie było dane pojechać w tych zawodach, ponieważ doznał kontuzji na ostatniej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Czech.

– Jak spojrzymy na punkty, to wygląda, że było to spotkanie wyrównane, a na pewno byłoby bardziej, gdybym mógł w nim jechać. Byłby też lepszy wynik – powiedział Kvech dla Radia Zielona Góra.

22-latek w sierpniu wywalczył 5 miejsce w Grand Prix Challenge i dzięki utrzymaniu sie w cyklu dwóch zawodników przed nim wystartuje jako stały uczestnik w przyszłym roku. Do tego jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego Enea Falubaz Zielona Góra awansuje do PGE Ekstraligi. Czech będzie reprezentował barwy tej drużyny jako zawodnik U24 w przyszłych rozgrywkach.

– Awansowałem do Speedway Grand Prix i jeśli Enea Falubaz zdoła też wjechać do PGE Ekstraligi, to czekają mnie bardzo duże wyzwania. Chcę do tego nowego sezonu być w pełni przygotowany i skupiony – przyznał Jan Kvech

Kvech będzie pierwszym stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix pochodzących z Czech od roku 2008, wtedy występował tam Lukas Dryml. Jest to ogromne wyzwanie przed młodym zawodnikiem, by przygotować się jak najlepiej sprzętowo, logistycznie czy mentalnie do sezonu 2024.

– Nie będzie to łatwe zadanie, więc muszę się należycie przygotować, zarówno mentalnie, jak i sprzętowo. Czeka mnie dużo wyzwań sportowych i logistycznych, ale to było moim marzeniem oraz celem, więc cieszę się, że udało mi się awansować do tego cyklu. Teraz chcę tam powalczyć – zakończył dla Radia Zielona Góra 22-latek.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *