Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Jakub Kozaczyk – Za wszystkie nieprawidłowości możemy przeprosić. Magazyn żużlowy o meczu Rawicz – Poznań

Jakub Kozaczyk

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Jakub Kozaczyk – Za wszystkie nieprawidłowości możemy przeprosić. Magazyn żużlowy o meczu Rawicz – Poznań

Na naszym kanale Youtube, odbył się kolejny Magazyn Żużlowy, który tym razem przedstawiał kulisy słynnego meczu w Rawiczu pomiędzy Kolejarzem a PSŻ Poznań. Gośćmi Dawida Procajło byli Jakub Kozaczyk oraz Zbigniew Fiałkowski.

Głównym tematem Magazynu były wydarzenia, jakie miały miejsce podczas meczu pomiędzy Kolejarzem Rawicz a PSŻ-tem Poznań, podczas pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy tymi zespołami. Jakub Kozaczyk (Członek Zarządu PSŻ-tu Poznań) oraz Zbigniew Fiałkowski (Wiceprzewodniczący GKSŻ-tu) odpowiedzieli na wiele pytań oraz odnieśli się do samego meczu.

Przypominamy, że spotkanie pomiędzy obiema ekipami trwało blisko trzy godziny i obfitowało w wiele wydarzeń. Było to oczywiście spotkanie derbowe, co zawsze budzi pewne obawy, ale ostatnie lata pokazywały, że mecze te odbywały się w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Jakub Kozaczyk w pierwszej kolejności zaznaczył, że były to bardzo ciężkie zawody, bowiem obie ekipy chcą awansować do eWinner 1 Ligi.

– Zawodnicy walczyli o każdy centymetr toru, było dosyć ostro. Cała drużyna pojechała bardzo dobrze i równo. Wobec kontuzji naszego lidera, każdy z naszych zawodników przejął część jego punktów i pozwoliło nam to na zwycięstwo. Emil Breum przyjechał do nas i pokazał, że to była dobra decyzja żeby go sporawdzić – mówił Kazaczyk.

Emila Breum do klubu z Poznania sprowadził Tomasz Bajerski, który obserwował go od dłuższego czasu i za jego namowami klub zdecydował się ściągnąć tego zawodnika z ekipy GKM-u Grudziądz, który występował do tej pory w U24 Ekstralidze. Kozaczyk zapewnił również że Breum jest pewniakiem do wystąpienia w meczu rewanżowym.

Członek Zarządu PSŻ-tu odniósł się również do kontuzji Jonasa Seifert-Salka, który w meczu z Kolejarzem bardzo pechowo upadł na tor i nie mógł kontynuować jazdy w tych zawodach.

– Czekamy na Jonasa Seifert-Salka. W szpitalu w Polsce stwierdzono złamanie dwóch rąk a w Danii okazało się, że jedna ręka jest ok a w drugiej jest lekkie złamanie, co oznacza do 2/3 tygodni przerwy w startach. Ale nie chcemy wystawiać go za wszelką cenę – mówił.

Zbigniew Fiałkowski natomiast mówił o tym, że mimo że spotkanie trwało trzy godziny, to naprawdę mogło się podobać, ponieważ stało na wysokim poziomie sportowym.

– Jeśli chodzi o sportowy aspekt tego spotkania, to dostarczył on wielu emocji i mógł się podobać. Oczywiście czas trwania był długi, ale mieliśmy wiele taśmy czy upadków – mówił Wiceprzewodniczący GKSŻ-tu.

Oczywiście głównym tematem programu były wydarzenia, które ze sportem nie miały zbyt wiele wspólnego i które spotkały się z ostrą reakcją środowiska żużlowego oraz samej GKSŻ. Mowa oczywiście o ekscesach i zajściach jakie miały miejsce zarówno w parku maszyn jak i poza nim, a w których mieli uczestniczyć przedstawiciele obu drużyn.

– Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat, bo bardziej skupiałem się na tym co się działo na torze. Od tego (zajść poza torem przyp.red.) są władze polskiego żużla – mówił Jakub Kazaczyk.

Fiałkowski zaznaczył, że Głowna Komisja Sportu Żużlowego zebrała już zarówno materiał audio jak i video i teraz specjalnie powołana Komisja ma go przebadać i wydać swoje stanowisko na ten temat. W przyszłym tygodniu ma odbyć się postępowanie na ten temat. GKSŻ zapewnia, że bardzo wnikliwie przeanalizuje całą sytuację i w odpowiednim momencie przedstawi swoje stanowisko.

– Będą wyciągnięte z tego sankcje, wnioski. Nie będziemy tego komentować, dopóki nie będzie wydane oświadczenie po postępowaniu GKSŻ – mówił Wiceprzewodniczący.

Zbigniew Fiałkowski zapewnił, że GKSŻ dokładnie przyjrzy się całej sytuacji i zaznaczył, że należy na razie wstrzymać się od ocen. Wiceprzewodniczący zaznaczył też, że wiele informacji które w ostatnim czasie pojawiały się w mediach na temat wydarzeń podczas tego meczu, nie miało miejsca lub miało zupełnie inny przebieg.

– My ze swojej strony za wszystkie nieprawidłowości możemy przeprosić i nic więcej nie możemy już zrobić – podsumował Kozaczyk.

Na ten moment nie można również mówić jakie konkretnie kary mogą być zastosowane wobec uczestników tych wydarzeń, ponieważ będą one wystosowywane dopiero po wynikach badań Komisji. Jakub Kozaczyk oraz Zbigniew Fiałkowski nie chcieli na razie wypowiadać się szerzej na ten temat.

– Mogę potwierdzić, że dojdzie do niego (postępowania przyp.red.) w przyszłym tygodniu. Wtedy będą zapadać decyzje, o których poinformujemy przedstawicieli mediów i opinię publiczną – tłumaczył działacz.

Przypomnijmy, że spotkanie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań zostało rozegrane w minioną sobotę i zakończyło się wygraną gości 49:41.

Cały zapis Magazynu Żużlowego dostępny poniżej.

Fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×