Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Mathias Thörnblom nowym zawodnikiem Kolejarza Opole

Mathias Thörnblom

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Mathias Thörnblom nowym zawodnikiem Kolejarza Opole

Mathias Thörnblom został nowym zawodnikiem Kolejarza Opole, któremu ma pomóc w awansie do eWinner 1 Ligi. Transfer Szweda nie byłby niczym dziwnym gdyby nie to, że kilka godzin wcześniej dołączył on do ekipy Włókniarza Częstochowa!

Mathias Thörnblom to 30-letni Szwed który już kiedyś jeździł na torach w Polsce. Reprezentował on barwy Wandy Kraków (2011), ROW Rybnik (2012), Wybrzeża Gdańsk (2013), Stali Gorzów (2014) i Wilków Krosno (2020). Z Wilkami wywalczył nawet awans do eWinner 1 Ligi Żużlowej. W lidze szwedzkiej reprezentował do tej pory: Gnistornę Malmö (2009–2011), Lejonen Gislaved (2010–2011) i Dackarnę Malilla (2011).

Mathias Thörnblom
Fot. Mathias Thörnblom

Szwed ma na swoim koncie również kilka medali. Jest on srebrnym medalistą ligi szwedzkiej w 2010 z Lejonen Gislaved, finalistą Drużynowych mistrzostw świata juniorów (2012 – III miejsce) i młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szwecji (2011 – VIII miejsce i 2012 – IV miejsce). Startował także w eliminacjach Indywidualnych mistrzostw świata juniorów (2013 – XI miejsce) i półfinale Drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2013 – II miejsce).

Thörnblom został wypożyczony do Opola raptem kilka godzin po tym, jak podpisał kontrakt z Włókniarzem Częstochowa. W Opolu ma zastąpić kontuzjowanego Pontusa Aspgrena, który podczas eliminacji do cyklu Tauron SEC i nabawił się urazu neurologicznego pleców. Thörnblom w lidze szwedzkiej legitymuje się średnią 1,318.

Ze względu na przeciągającą się przerwę w startach Pontusa Aspgrena zarząd naszego klubu zdecydował się na kolejny kontrakt. Uraz neurologiczny, jakiego nabawił się Szwed sprawia, że niestety, ale ciągle nie wiadomo czy wystartuje on jeszcze w opolskich barwach w tym sezonie, a nawet jeśli do tego dojdzie, to nie wiadomo jaką formę będzie prezentował. Podjęto zatem działania, które mają na celu wzmocnić pole rażenia trenera Marcina Sekuli w najważniejszych meczach sezonu – czytamy w komunikacie Kolejarza Opole.

Fot. Mathias Thörnblom/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×