Żużel - Best Speedway Tv

Mathias Thörnblom nowym zawodnikiem Kolejarza Opole | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mathias Thörnblom

Mathias Thörnblom nowym zawodnikiem Kolejarza Opole

Mathias Thörnblom nowym zawodnikiem Kolejarza Opole

Mathias Thörnblom został nowym zawodnikiem Kolejarza Opole, któremu ma pomóc w awansie do eWinner 1 Ligi. Transfer Szweda nie byłby niczym dziwnym gdyby nie to, że kilka godzin wcześniej dołączył on do ekipy Włókniarza Częstochowa!

Mathias Thörnblom to 30-letni Szwed który już kiedyś jeździł na torach w Polsce. Reprezentował on barwy Wandy Kraków (2011), ROW Rybnik (2012), Wybrzeża Gdańsk (2013), Stali Gorzów (2014) i Wilków Krosno (2020). Z Wilkami wywalczył nawet awans do eWinner 1 Ligi Żużlowej. W lidze szwedzkiej reprezentował do tej pory: Gnistornę Malmö (2009–2011), Lejonen Gislaved (2010–2011) i Dackarnę Malilla (2011).

Mathias Thörnblom
Fot. Mathias Thörnblom

Szwed ma na swoim koncie również kilka medali. Jest on srebrnym medalistą ligi szwedzkiej w 2010 z Lejonen Gislaved, finalistą Drużynowych mistrzostw świata juniorów (2012 – III miejsce) i młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szwecji (2011 – VIII miejsce i 2012 – IV miejsce). Startował także w eliminacjach Indywidualnych mistrzostw świata juniorów (2013 – XI miejsce) i półfinale Drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2013 – II miejsce).

Thörnblom został wypożyczony do Opola raptem kilka godzin po tym, jak podpisał kontrakt z Włókniarzem Częstochowa. W Opolu ma zastąpić kontuzjowanego Pontusa Aspgrena, który podczas eliminacji do cyklu Tauron SEC i nabawił się urazu neurologicznego pleców. Thörnblom w lidze szwedzkiej legitymuje się średnią 1,318.

Ze względu na przeciągającą się przerwę w startach Pontusa Aspgrena zarząd naszego klubu zdecydował się na kolejny kontrakt. Uraz neurologiczny, jakiego nabawił się Szwed sprawia, że niestety, ale ciągle nie wiadomo czy wystartuje on jeszcze w opolskich barwach w tym sezonie, a nawet jeśli do tego dojdzie, to nie wiadomo jaką formę będzie prezentował. Podjęto zatem działania, które mają na celu wzmocnić pole rażenia trenera Marcina Sekuli w najważniejszych meczach sezonu – czytamy w komunikacie Kolejarza Opole.

Fot. Mathias Thörnblom/Twitter

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×