Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Jak powstawał tor na Narodowym? [WIDEO]

tor na Narodowym
Fot. PGE Narodowy/X

Autor: Jakub Bielak

Jak powstawał tor na Narodowym? [WIDEO]

Rusza ściganie na Stadionie Narodowym. Najpierw kwalifikacje, a potem turniej główny z cyklu FIM Speedway Grand Prix. Żużel w stolicy elektryzuje fanów z całej Polski. Aby jednak móc go oglądać, potrzebna jest praca wielu ludzi przy układaniu toru.

Ułożenie toru „jednodniowego” tak, aby jednocześnie nie rozpadał się podczas zawodów i do tego dawał zawodnikom możliwość dobrej rywalizacji na dystansie, nie należy do łatwych. Przekonali się o tym zresztą w samej Warszawie. Wystarczy przypomnieć pierwszy turniej żużlowy w stolicy, gdzie stan toru pozostawiał bardzo dużo do życzenia i ostatecznie doprowadził do przedwczesnego zakończenia zawodów. Teraz podobnych problemów być nie powinno.

W piątkowe popołudnie rozgrywane będą kwalifikacje, a w sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się turniej, którego stawką będą punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Na starcie stanie czterech Polaków. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Szymon Woźniak, czyli stali uczestnicy cyklu, a także startujący z dziką kartą Mateusz Cierniak.

Całość prac w przyspieszonym i skondensowanym do jednej minuty materiale pokazano na oficjalnym profilu PGE Narodowego na portalu X. Jak powstawał tor na Narodowym?

tor na narodowym
Fot. Jakub Malec
Dryła
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *