Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Hit kolejki w Lesznie! – Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Hit kolejki w Lesznie

Autor: Łukasz Kachel

Hit kolejki w Lesznie! – Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Już dziś o godzinie 20:30 odbędzie się mecz w ramach 9. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno a ELTROX Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie zapowiada się emocjonująco, ponieważ naprzeciwko siebie stanie mistrz Polski oraz rozpędzona drużyna spod Jasnej Góry.

Częstochowianie po przeciętnym początku sezonu coraz pewniej czują się w PGE Ekstralidze. Ostatnim zwycięstwem nad Motorem Lublin (56-34) udowodnili, że w tym sezonie nie ma dla nich rywali nie do pokonania. FOGO Unia Leszno zanotowała natomiast najgorszą serię od 2017 roku i przegrała trzy mecze z rzędu.

Niedzielne zadanie Byków, jakim jest wygrana na własnym stadionie, nie będzie należało do tych z serii łatwych, prostych i przyjemnych. Na stadion im. Alfreda Smoczyka przyjeżdżają bowiem częstochowskie Lwy, które w ostatnich kolejkach są nieomylne. Drużyna Piotra Świderskiego z pewnością przyjedzie do Leszna w dobrych humorach walczyć o trzy punkty.

Piotr Baron mimo ostatnich niepowodzeń nie zamierza eksperymentować ze składem i po raz kolejny w awizowanym składzie mistrzów Polski nie zobaczymy większych zmian. Podobnie sytuacja wygląda w szeregach częstochowian, którzy zgodnie z zasadą „zwycięskiego składu się nie zmienia” nie zaskoczą rywali żadnymi roszadami.

Dla losów spotkania kluczowa może okazać się forma kapitana biało-niebieskich – Piotra Pawlickiego, który w ostatnich meczach nie błyszczał formą. Jeśli Unia chce myśleć o awansie do fazy play-off, wszyscy zawodnicy muszą stanowić monolit i wspólnie walczyć o każdy centymetr toru. Przeciwko takiej drużynie jak Włókniarz nie ma już miejsca na słabszy dzień któregokolwiek z seniorów mistrzów Polski.

Czy Unia udowodni kibicom, że ostatnie porażki to chwilowy spadek formy i wróci na właściwe tory? A może to rozpędzony Włókniarz wywiezie z Leszna wygraną, a w konsekwencji punkt bonusowy?

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

 1. Leon Madsen
 2. Jonas Jeppesen
 3. Bartosz Smektała
 4. Kacper Woryna
 5. Fredrik Lindgren
 6. Jakub Miśkowiak
 7. Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Jaimon Lidsey
 4. Jason Doyle
 5. Piotr Pawlicki
 6. Kacper Pludra
 7. Damian Ratajczak

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *