Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Byki bezlitosne w Grudziądzu – relacja z meczu GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno

FOGO Unia Leszno

Autor: Łukasz Kachel

bstv 1536x162 4 1024x108 1

[su_heading size=”26″]Byki bezlitosne w Grudziądzu – relacja z meczu GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno[/su_heading]

[su_label]Autor: Łukasz Kachel Data: 20-05-2021[/su_label]

W zaległym meczu w ramach 5. kolejki PGE Ekstraligi FOGO UNIA Leszno pokonała na stadionie w Grudziądzu miejscowy GKM. Spotkanie przyniosło wiele emocji, a na torze oglądaliśmy zaciętą walkę. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 51:39 na korzyść gości.

Spotkanie rozpoczęło się niezwykle wyrównanie. W pierwszym wyścigu wieczoru Emil Sajfutdinov dowiózł do mety trzy punkty, jednak do samego końca musiał oglądać się za siebie, ponieważ zaciekle atakował go Przemysław Pawlicki. W biegu młodzieżowców najlepszy okazał się Kacper Pludra, który przywiózł za plecami Denisa Zielińskiego oraz Mateusza Bartkowiaka. Trzeci wyścig przyniósł kibicom znakomitą walkę o dwa „oczka”. W rolach głównych wystąpili Kenneth Bjerre oraz Janusz Kołodziej. Po wielu roszadach ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Polak i po pierwszej serii mieliśmy remis 12:12.

W kolejnych wyścigach oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Warte odnotowania jest zwycięstwo Nickiego Pedersena w wyścigu 6. nad niepokonaną w tym sezonie parą mistrzów Polski – Janusz Kołodziej i Emil Sayfutdinov. Po 10 gonitwach na tablicy wyników widniał rezultat 31:29 dla mistrzów Polski

W kolejnych biegach indywidualne zwycięstwa odnosili już tylko leszczynianie. Świetnie spisywali się Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki oraz Jason Doyle, dzięki którym biało-niebiescy zdołali powiększyć przewagę do 4 punktów i przed decydującymi wyścigami na tablicy wyników widniał rezultat 41:37.

IMG 8520

Wydawało się, że grudziądzanie zdołają jeszcze powalczyć z „Bykami” o punkty jednak w wyścigach nominowanych goście znokautowali grudziądzan wygrywając podwójnie oba wyścigi i nie pozostawili złudzeń, kto był tego wieczoru lepszą drużyną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 51:39 dla mistrzów Polski.

W całym meczu kibice mogli zachwycać się ciekawymi pojedynkami, a emocje trwały do samego końca zawodów. Najlepiej w drużynie gospodarzy spisali się Duńczycy – Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre. Powodów do uśmiechu nie miał z kolei Paweł Miesiąc, który w drugim z rzędu meczu w nowych barwach zaliczył przeciętny występ zdobywając zaledwie 5 punktów. W szeregach leszczynian najlepszy okazał się Jason Doyle, ale cała formacja seniorska, za wyjątkiem Jaimona Lidseya, zdała egzamin dzięki czemu FOGO Unia Leszno wywiozła z Grudziądza dwa punkty meczowe.

IMG 8521


W najbliższą niedzielę leszczynianie w ramach zaległej 4. kolejki PGE Ekstraligi wybiorą się do Wrocławia, gdzie sprawdzą swoje siły na tle miejscowej Sparty. Grudziądzanie natomiast kolejne spotkanie rozegrają w piątek 28 maja, kiedy to zmierzą się w Częstochowie z Eltrox Włókniarzem.

Punktacja:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – 39 pkt

Fogo Unia Leszno – 51 pkt

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *