Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grube miliony za 10 sezonów Grand Prix w Toruniu! Prawie 4 mln za jedną rundę

Grand Prix

Autor: Wiktoria Wybraniec

Grube miliony za 10 sezonów Grand Prix w Toruniu! Prawie 4 mln za jedną rundę

Grand Prix w Toruniu cieszy oczy kibiców nieprzerwanie od 2010 roku. Do roku 2020 miasto wyłożyło na tę imprezę ponad 25 mln złotych.

Po raz pierwszy od wielu lat mamy dostęp do informacji o kwotach, jakie Miasto Toruń płaciło za Grand Prix w poszczególnych latach. Najwięcej bo prawie 3,6 mln zł wydało na rundę w 2014 roku, najmniej zaś w 2019 – blisko 1,2 mln zł.

image
radiopik.pl

O wysokości tych kwot mówiła dla radiopik.pl Pani Aleksandra Iżycka, rzeczniczka prezydenta Torunia.

“Rzeczywiście jest tak, że duże imprezy to są też duże wydatki, ale te wydatki to w pewnym sensie inwestycja: po pierwsze, promują Toruń i przyciągają do niego rzesze ludzi, z Polski i z zagranicy, a także my jako Miasto mamy obowiązek kreowania takich wydarzeń, które pobudzają przedsiębiorczość, pobudzają rynek pracy, bo te pieniądze z przychodów przedsiębiorców potem do nas wracają” – tłumaczy

Trzeci tytuł IMŚ i transfer Bartosza Zmarzlika do Motoru Lublin okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Co ciekawe pieniądze, które zarobiono na biletach w latach 2012-2021 zamiast wrócić do Miasta, wpływały na konto Klubu Sportowego Toruń S.A. Miasto tłumaczy, że przeznaczenie tych pieniędzy było na pokrycie kosztów organizacji zawodów oraz na modernizację monitoringu na Motoarenie.

Reklamy
71831340 3347687845249197 7212813105892425728 n 1
fot. Sonia Kaps

O tym dlaczego dopiero teraz te informacje zostały ujawnione mówiła zaś Pani Jaśmina Lesińska z SKO w Toruniu.

“W wyniku odwołania, Kolegium uchyliło ostatnią decyzję odmawiającą udzielenia informacji. Kolegium zwróciło uwagę na związanie prezydenta treścią wyroku, a w szczególności tym, że nie jest tajemnicą przedsiębiorstwa kwota, jaką otrzymuje ze środków publicznych, ale tajemnicą jest to, jak zorganizuje za tę kwotę swoją pracę. W rezultacie prezydent uznał to stanowisko sądu i udzielił informacji w żądanym zakresie” – zakończyła Pani Jaśmina.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×