Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grand Prix zostaje w Gorzowie! Prezes Sadowski zdradza najnowsze informacje

Grand Prix
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Grand Prix zostaje w Gorzowie! Prezes Sadowski zdradza najnowsze informacje

W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że Grand Prix zniknie z Gorzowa Wielkopolskiego. Według wielu informacji turniej zamiast na stadionie im. Edwarda Jancarza miałby odbyć się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Teraz jednak wątpliwości nie zostawia prezes gorzowskiej Stali, który zdradził, co z przyszłością rundy SGP.

Jak dla portalu gorzowskie.pl powiedział Waldemar Sadowski, runda cyklu Grand Prix pozostanie w Gorzowie, o czym zdecydowali razem z zarządem Stali. Uznali oni, że jest to na tyle ważna impreza dla kibiców żużla w mieście oraz dla samego Gorzowa, aby zaprzestać jej organizacji w następnych latach. Przynosi ona bowiem nie tylko zyski klubowi, lecz również miastu i lokalnym przedsiębiorcą.

– Grand Prix zostaje w Gorzowie. Taką decyzję podjęliśmy jako zarząd Stali Gorzów. To była trudna decyzja. Ta impreza jest dużym wysiłkiem organizacyjnym i stanowi spore ryzyko finansowe dla Stali. Biorąc jednak pod uwagę, jakie korzyści z jej organizacji płyną dla Gorzowa i lokalnych przedsiębiorców postanowiliśmy nie przenosić Grand Prix do innego miasta. To największa i najważniejsza impreza w Gorzowie. Jedyne wydarzenie, które przyciąga do naszego miasta gości z wszystkich zakątków Polski i Europy. Uważamy, że jest to zbyt ważna impreza dla kibiców Stali Gorzów oraz samego miasta, aby nie podjąć po raz kolejny trudu organizacji oraz wysiłku finansowego – mówił Waldemar Sadowski w wywiadzie dla portalu gorzowskie.pl

Prezes Stali Gorzów postawił więc sprawę jasno i uciął wszelkie spekulacje na temat ewentualnego końca najważniejszej żużlowej imprezy na stadionie im. Edwarda Jancarza. Miejscowi kibice mogą spać spokojnie, wiedząc, że na pewno zobaczą w swoim mieście zmagania o mistrzostwo świata.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *