Żużel - Best Speedway Tv

Gleb i Artiom Polakami? Co z licencją Grajczonka? | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Gleb

Gleb i Artiom Polakami? Co z licencją Grajczonka?

Gleb i Artiom Polakami? Co z licencją Grajczonka?

Wiadomo już, że Artiom Łaguta, zawodnik MrGarden GKM Grudziądz, dostał polskie obywatelstwo. Jednak warto zwrócić uwagę, iż  dla niego było to kwestią czasu- od lat mieszka w Bydgoszczy i bardzo dobrze mówi po polsku. 

Dla jego klubu to świetna informacja, gdyż będą mieli wtedy dwóch seniorów w drużynie, co z pewnością cieszy trenera Roberta Kempińskiego. W składzie ekstraligowej drużynie powinno być dwóch seniorów a aktualny stan koronawirusa może wszystko zmienić. Jeżeli liga ruszy z opóźnieniem, Łaguta może stać się bardzo ważny.

Nie wiadomo też czy chce ubiegać się o polską licencję. Jeśli bedzie chciał startować w ekstralidze z naszym obywatelstwem, a w Grand Prix jako Rosjanin, jego ojczysta federacja musiałaby wyrazić na to zgodę, co może być wielkim utrudnieniem.

Możemy stwierdzić, że nie tylko Łaguta dostał polski paszport, ale i Gleb Czugunow zdążył sie tym pochwalić, chcąc startować w klubie Betard Sparta Wrocław. Młodszy zawodnik może zatem podróżować po Europie ale i starać się o zawody w polskiej reprezentacji.

21- latek zdał niedawno zdał egzamin na polską licencję- tak poinformowała w mediach społecznościowych Betard Sparta Wrocław, co oznacza pozwolenie na jazdę w PGE Ekstralidze jako polski junior.

Gleb może otworzyć tym karierę do sportowej reprezentacji, ale zamknie to drogę do drużyny narodowej Rosji. Junior jednak zdał tylko egzamin pisemny, a co z praktycznym? GKSŻ stwierdziło, iż najlepszym dowodem są umiejętne starty młodocianego, jeszcze spod oka rosyjskich rozgrywek. Nie może cieszyć się podobnym udogodnieniem kolega z przeciwnej drużyny- Josh Grajczonek. 30 marca 2018 roku w Grudziądzu odbył się egzamin, co udostępnił na swojej stronie Polski  Związek Motorowy. Pare dni później dostał pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego. GKSŻ stwierdziło, że gdyby klub, w którym startował wystąpił z pismem w sprawie zwolnienia z egzaminu, zawodnik prawdopodobnie nie musiałby udowadniać swoich umiejętności. 

fot. google.pl

Zostaw komentarz

0/100

×