Żużel - Best Speedway Tv

Gleb Czugunow: Chciałbym zdobywać więcej punktów | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gleb Czugunow: Chciałbym zdobywać więcej punktów

Gleb Czugunow

Gleb Czugunow: Chciałbym zdobywać więcej punktów

Gleb Czugunow ma już za sobą debiut w barwach ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Jego obecna drużyna na inaugurację sezonu 2023 w PGE Ekstralidze (8 kwietnia) zremisowała u siebie z Tauron Włókniarzem Częstochowa 45:45.

Szalone pomysły byłego prezesa Stali odnośnie innowacji w żużlu

Początkowo zdawać się mogło, że „Gołębie” wyraźnie zostaną ograne przez zespół „Lwów”. Przyjezdni po jedenastu biegach prowadzili bowiem 37:29. Tymczasem zmobilizowani gospodarze pod koniec potyczki doprowadzili ostatecznie do podziału meczowych „oczek”; po jednym przyznano obu ekipom. – Mecz ten najpierw układał się bardziej po myśli gości, ale z każdym biegiem staraliśmy się dobierać jak najodpowiedniejsze ustawienia w swoich motocyklach. W końcu zaczęliśmy doganiać Włókniarza w tym spotkaniu. Dość wyraźnie natomiast nie wyszedł mi ostatni wyścig, z czego nie jestem zadowolony. Dobrze, tak czy inaczej, stało się, że udało się nam dorzucić przynajmniej jeden punkt do ligowej tabeli – mówił w rozmowie dla bestspeedwaytv.pl Czugunow.

Można było również odnieść wrażenie, że we wstępnej fazie pojedynku miejscowych nieco trapiły problemy z dostosowaniem się do warunków, panujących na ich własnym torze. Z czasem jednak podopieczni Janusza Ślączki zaczęli coraz lepiej „odczytywać” grudziądzką nawierzchnię. – Tor był po zdjęciu plandeki, która leżała na nim przez kilka ostatnich dni z wiadomych powodów. Musieliśmy więc jakby zapoznać się na nowo z tym torem – wyjaśniał Gleb. Dodajmy, że plandeka ochronna została ściągnięta z „owalu” w dniu rozegrania meczu.

Choć 24-latek był jedną z czołowych postaci „Żółto-Niebieskich”, jego dorobek punktowy (8 z bonusem) nie dawał mu w pełni powodów do zadowolenia. – Nie mogę powiedzieć, że oceniłbym swój występ na „plus”. Uważam, że był on raczej na średnim poziomie. Chciałbym po prostu zdobywać więcej punktów i będę o to się starał w następnych meczach – zakończył Gleb Czugunow.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×