Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Żużel na żywo. Gdzie oglądać Grand Prix na żużlu 2024 w Malilli?

Gdzie oglądać Grand Prix na żużlu 2024
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel na żywo. Gdzie oglądać Grand Prix na żużlu 2024 w Malilli?

W piątek nie byliśmy świadkami zbyt wielu wydarzeń żużlowych. Odbyła się bowiem tylko pierwsza runda SGP2. Dzisiaj jednak będzie inaczej, a sobota przyniesie kibicom kilka spotkań, jak również danie główne dzisiejszego dnia, jakim będzie piąta runda Grand Prix na żużlu w szwedzkiej Malilli. Emocji zapowiada się więc co niemiara. Gdzie oglądać sobotnie zmagania w Indywidualnych Mistrzostwach Świata i nie tylko? Podpowiadamy.

Spotkania w Polsce

Najpierw kibice będą świadkami rywalizacji w Krajowej Lidze Żużlowej, która będzie wstępem do głównych wydarzeń soboty. W ramach najniższego szczebla rozgrywek w Polsce Ultrapur Start Gniezno pojedzie u siebie z OK Kolejarzem Opole. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14:00, a oglądać je sympatycy żużla będą mogli na antenie Canal+ Sport 5. Dwie i pół godziny później rozpoczną się starcia Metalkas 2. Ekstraligi. Cellfast Wilki Krosno podejmować będą u siebie Energa Wybrzeże Gdańsk, natomiast Innpro ROW Rybnik przed własną publicznością zmierzy się z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań. Początek obu starć będzie miał miejsce o tej samej porze. Pojedynek w Krośnie będzie transmitowany na Canal+ Sport 5, a starcie w Rybniku w serwisie Canal+ Online.

Przedsmak wieczornej rundy

W międzyczasie rozegrane zostaną kwalifikacje do wieczornej rundy Speedway Grand Prix. Szesnastu uczestników zawodów będących częścią walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zmierzy się w pojedynku o najlepsze czasy. Klasyfikacja „czasówki” wyłoni kolejność wybierania numerów startowych, z jakimi zawodnicy wystartują w turnieju. Rozpoczną się one o godzinie 15:00, a transmisja dostępna będzie na antenie Eurosportu Extra w Playerze i w serwisie MAX, który niedawno zadebiutował w naszym kraju.

Najważniejsze wydarzenie dnia

Najważniejszym wydarzeniem soboty będzie niewątpliwie piąta runda Grand Prix na żużlu. W Malilli najlepsi zawodnicy świata powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Obecnie przewodzi jej Bartosz Zmarzlik, mający dwucyfrową przewagę nad drugim Jackiem Holderem. Wieczorem będzie on mógł jeszcze bardziej umocnić się na prowadzeniu w drodze po piąty tytuł mistrza świata. Zawody zaplanowano na godzinę 19:00. Podobnie do poprzedzających je kwalifikacji będą one transmitowane na antenie Eurosportu Extra w Playerze i w serwisie MAX. Nowi kibice, by móc oglądać na żywo zmagania światowej czołówki, będą musieli skorzystać z nowej platformy (więcej szczegółów TUTAJ)

Sobota 15 czerwca

Krajowa Liga Żużlowa

  • Ultrapur Start Gniezno – OK Kolejarz Opole godz. 14:00 (Canal+ Sport 5)

Metalkas 2. Ekstraliga

Speedway Grand Prix

  • Kwalifikacje przed 5. rundą Speedway Grand Prix w Malilli godz. 15:00 (Eurosport Extra, MAX)
  • 5. Runda Speedway Grand Prix w Malilli godz. 19:00 (Eurosport Extra, MAX)

Kibiców, którzy nie będą mogli oglądać rywalizacji w Grand Prix na żużlu za pośrednictwem transmisji na żywo, zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej tekstowej relacji live z tego wydarzenia. (link TUTAJ)

Żużel na żywo
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel w tv
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *