Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Gdzie i kiedy oglądać Speedway of Nations? Pełny harmonogram

Speedway of Nations
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Gdzie i kiedy oglądać Speedway of Nations? Pełny harmonogram

Nadchodzące dni zapowiadają się na pełne żużlowych emocji. W weekend będziemy świadkami kolejnych spotkań PGE Ekstraligi i nie tylko. Ponadto w sobotę na łódzkiej Moto Arenie rozpocznie się cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski. W przyszłym tygodniu zaś oczy całego żużlowego świata będą zwrócone na Manchester. Tam kibice zobaczą prawdziwe żużlowe święto, jakim będzie Speedway of Nations. Gdzie oglądać wszystkie zawody w ramach tych zmagań? Przedstawiamy harmonogram.

Rywalizacja rozpocznie się we wtorek 9 lipca. Wtedy to odbędzie się pierwszy z turniejów półfinałowych. Najlepsze trzy drużyny tych zawodów wywalczą sobie awans do wielkiego finału. O promocję do walki o medale powalczą reprezentacje: Francji, Polski, Włoch, Ukrainy, Niemiec, Szwecji i Finladii. Dzień później będziemy świadkami drugiego półfinału. W nim o trzy przepustki do najważniejszego turnieju powalczą: Australia, Dania, Czechy, Norwegia, Słowenia i USA. Oba turnieje rozpoczną się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Po dwóch dniach rywalizacji o awans do wielkiego finału Speedway of Nations czeka nas dzień przerwy. Po nim do akcji wkroczą juniorzy. Odbędzie się bowiem finał Speedway of Nations 2, w którym zawodnicy do 21 roku życia powalczą o miano najlepszej reprezentacji. Głównym faworytem są oczywiście Polacy, którzy w ostatnich latach dominują podczas finałów tych zmagań. Oprócz naszej reprezentacji na starcie pojawią się jeszcze: Dania, Szwecja, Łotwa, Niemcy, Czechy, Wielka Brytania i Australia. Całość odbędzie się w nowej formulę składającej się z 28 wyścigów, a początek finału SON2 zaplanowano podobnie do półfinałów na 20:00 czasu polskiego.

Najważniejsze zmagania będą miały miejsce w sobotę 13 lipca. Wtedy na National Stadium odbędzie się finałowa rywalizacja Speedway of Nations. Na liście startowej pojawią się trzy najlepsze reprezentacje z każdego z dwóch półfinałów i Wielka Brytania, która jako gospodarz ma zapewnione miejsce w wielkim finale. Początek zmagań zaplanowany został na godzinę 20:00 czasu polskiego podobnie do poprzednich zawodów organizowanych w ramach tej imprezy.

Wszystkie cztery turnieje kibice będą mogli obejrzeć dzięki transmisji na żywo. Dwa półfinały i finał rywalizacji juniorskiej będą dostępne na platformie MAX i na antenie Eurosportu Extra w Playerze dla osób posiadających obecnie wykupioną tę usługę (więcej informacji TUTAJ). Z kolei wielki finał Speedway of Nations rozgrywany w sobotę 13 lipca prócz dwóch wyżej wspomnianych serwisów będzie również dostępny na otwartym kanale TTV podobnie do polskich rund cyklu Speedway Grand Prix.

Harmonogram transmisji Speedway of Nations 9-13 lipca:

  • Półfinał 1 SON godz. 20:00 (MAX, Eurosport Extra)
  • Półfinał 2 SON godz. 20:00 (MAX, Eurosport Extra)
  • Finał SON2 godz. 18:00 (MAX, Eurosport Extra)
  • Finał SON godz. 20:00 (Max, Eurosport Extra, TTV)
Speedway of Nations 2
Fot. Paweł Wilczyński
363422227 711380847668903 5479396146326735684 n
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *