Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Fredrik Lindgren bez żadnych kontuzji po upadku w finale GP. Przekazał nowe informacje

Fredrik Lindgren
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Fredrik Lindgren bez żadnych kontuzji po upadku w finale GP. Przekazał nowe informacje

Fredrik Lindgren spowodował podczas sobotniego GP Szwecji w Malilli poważny wypadek. Doświadczony zawodnik zaatakował prowadzącego wówczas w wyścigu Martina Vaculika na drugim łuku trzeciego okrążenia. Atak był jednak daleki od ideału i zakończył się upadkiem obu zawodników. Lindgren dość długo dochodził do siebie, a po zawodach przeszedł serię dokładnych badań.

Czy Nicolai Klindt zostanie w Gdańsku? Na brak ofert na pewno nie będzie mógł narzekać

W rozmowie ze szwedzką SVT 37-latek przyznał, że przeszarżował i nie do końca panował nad tym, gdzie jedzie jego motocykl. Szwed zaznaczył, że nawierzchnia na torze w Malilli była dość podchwytliwa i dlatego sytuacja skończyła się tak, a nie inaczej.

Lindgren powiedział również, że przeszedł serię badań, które wykluczyły jakiekolwiek złamania. U Szweda po zawodach stwierdzono jedynie wstrząs mózgu. Jak wynika jednak ze słów zawodnika dla rodzimego medium, powinien on być gotowy do rywalizacji w najbliższy weekend.

Platinum Motor Lublin nie musi się zatem raczej martwić o jednego ze swoich liderów. Wszystko wskazuje na to, że 23 lipca mistrzowie Polski podejmą na własnym torze Tauron Włókniarz Częstochowa w pełnym składzie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *