Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Dzika karta na FIM Speedway GP Szwecji – Malilla

Fim Speedway
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Dzika karta na FIM Speedway GP Szwecji – Malilla

Nilsson zajął drugie miejsce za wicemistrzem świata Fredrikiem Lindgrenem podczas finału mistrzostw Szwecji w Vastervik we wtorek wieczorem, co zapewniło mu dziką kartę na największe wydarzenie żużlowe w Szwecji.

Runda Malilla w zeszłym roku była źródłem znacznego rozczarowania dla Nilssona, który na skutek doznania kontuzji w spotkaniu ligi Allsvenskan w Szwecji, zmusiła go do rezygnacji z udziału w „domowym” wydarzeniu, jakim była właśnie runda Grand Prix na żużlu w Malilli.

Nilsson nie może się doczekać, aby nadrobić stracone możliwości, gdy założy koszulkę z numerem 16 w Malilla w przyszłym miesiącu. – „Miałem nadzieję wygrać mistrzostwa Szwecji, ale przynajmniej zapewniłem sobie miejsce w Malilla. To miłe, ponieważ przegapiłem je w zeszłym roku, więc będzie miło doświadczyć tego wydarzenia w pełni tym razem.” . Dodając – „Malilla była wydarzeniem, na które najbardziej czekałem, ponieważ odbywało się na ojczystej ziemi i było praktycznie jedynym torem Speedway GP, na którym jeździłem przed sezonem 2023.

Nilsson udowodnił, że potrafi rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie, awansując do finału FIM Speedway GP Niemiec – Teterow w zeszłym roku, zajmując czwarte miejsce, a następnie dotarł do półfinałów FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii – Cardiff. Ma nadzieję powtórzyć te wyczyny w Malilla. – „Jeśli będę miał dobry wieczór i szczęście będzie po mojej stronie, to będzie dobrze, a doping kibiców w Malilla zapewne pomoże. Postaram się cieszyć tym wydarzeniem i po prostu dawać z siebie wszystko w każdym wyścigu”.

„Wiem, że mogę to zrobić. Wiem, że mogę dotrzeć do finałów. Oczywiście to nowe spotkanie i zawsze jest trudne – to Speedway GP. Chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy.”

Rezerwowymi w FIM Speedway GP Szwecji – Malilla będą Filip Hjelmland, który zajął trzecie miejsce w finale Szwecji, oraz numer Philip Hellström-Bangs, który zajął czwarte miejsce w Vastervik.

Kim Nilsson
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas
Żużel
Fot. Amanda Sjorgen

Dołącz do nas na kanale YOUTUBE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×